I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Náhradní plnění

Setkáváte se s pojmem náhradní plnění a nevíte, co přesně znamená? Na těchto řádcích Vám tento pojem vysvětlíme a uvedeme dobré rady v případě, že Vás jeho plnění čeká.

Náhradní plnění je jedna z možností, jak splnit povinný podíl zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Tato povinnost je daná zákonem §81 o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb. a musí ji plnit všichni zaměstnavatelé s více jak 25 zaměstnanci. Stát totiž stanovuje limit 4% zaměstnanců zdravotně postižených zaměstnanců v poměru ke všem zaměstnancům. V praxi to tedy znamená, že při 25 zaměstnancích musíte zaměstnávat minimálně jednu osobu se zdravotním postižením.

Další možnosti splnění povinného podílu

Stát stanovuje i jiné možnosti, jak lze povinný podíl splnit. Jednou z možností je přímé zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Bohužel mnoho zaměstnavatelům obor jejich podnikání tuto možnost zamezuje. Další možností tedy je finanční obvod státu. Oproti náhradnímu plnění však zaměstnavatel nezíská žádnou hodnotu protiúčtem. Pouze odvede finanční obnos státu ve výši 2,5 násobku průměrné měsíční mzdy za I. – III. čtvrtletí předcházejícího roku. Poslední možností, jak splnit povinný podíl je tedy již zmíněný odběr náhradního plnění.

Jak přesně funguje náhradní plnění?

Náhradní plnění je odběr zboží a služeb od společností, které jsou zákonnými poskytovateli náhradního plnění. Náhradní plnění mohou poskytovat pouze firmy, které zaměstnávají více než 50% zdravotně postižených zaměstnanců. Další výhodou náhradního plnění tedy je, že díky jejímu odběru podpoříte firmy, které tyto osoby zaměstnávají. Tím i nepřímo podpoříte osoby se zdravotním postižením, které tak mají větší šanci na pracovní uplatnění.

Jaké služby lze pro náhradní plnění odebrat?

Nejvhodnější službou, které je možné pro náhradní plnění odebrat, jsou bezpečnostní a úklidové služby. To znamená, že lze odebrat služby jako například fyzická a dálková ostraha, recepční a vrátné služby, správa nemovitostí a údržba budov. Služeb, které lze pro odběr náhradního plnění odebrat je ještě mnohem více, tyto jsou však pro náhradní plnění nejčastější a u odběratelů nejvíce využívané.

Dobré rady nakonec

Pokud si vyberete právě náhradní plnění jako možnost, jak splnit povinný podíl, dbejte na to, abyste si zařídili jeho odběr co nejdříve. Poskytovatelé jsou totiž zákonem limitováni a mohou poskytnout náhradní plnění pouze do určité výše. Spolehlivou společností, kterou bychom doporučili, pro odběr náhradního plnění je SIPADAN a.s., dále doporučujeme odebrat náhradní plnění od společnosti D.I.SEVEN SERVICE s.r.o., díky nim si nebudete muset dělat starosti s nutnou administrativou. Veškerou dokumentaci za Vás tyto společnosti vyřídí. S náhradním plněním si proto starosti dělat nemusíte, ušetříte nejen své peníze, ale i čas.

Podporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

 

Vítek

Vítek - nadějný spisovatelmladý nadějný spisovatel
Aspergerův syndrom, IQ 133
Blog Vítka

Aktuální rozhovor:

Paralympionik a fotograf Jan Povýšil

Další osobností, kterou vám chceme představit je vozíčkář, dlouholetý reprezentant v plavání a jeden z našich medailově nejúspěšnějších paralympioniků Honza Povýšil...

více »
Box pro handicapované

Tréninky ve skutečné boxerské tělocvicně SAC Praga a dalších boxernách...

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi společnosti D.I.SEVEN FACILITY za vřelou podporu!

D.I.SEVEN FACILITY s.r.o.

D.I.SEVEN FACILITY
Facility management,
Property management,
Energy management
Náhradní plnění

D.I.SEVEN, a.s.

D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.
Domov Fauny Domov Fauny
Útulek nejen
pro psy a zraněná zvířata

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2017 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.