I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Tazy – signální pes z ulice

Tazy se již jako štěňátko ocitl v útulku a jeho další osud byl nejasný. To má společné s dalšíma mnoha a mnoha psy. Je navíc křížencem, což neodpovídá dnešnímu ideálu psa. On měl však to štěstí, že se zalíbil paní Janě. Vzala si ho z útulku ještě jako štěně domů a má z něj nejvěrnějšího společníka.

S Janou si osud také pohrál. Již od dětství trpí oboustrannou praktickou hluchotou, s tím souvisí značné problémy. Jsou situace v životě, kdy je sluch zcela nezbytný. Každý den začíná ráno tím, že vás vzbudí budík do práce. Poté možná za vámi domů přijde zazvonit kolega a jdete spolu. Cestujete automobilem a někdo za vámi výstražně zatroubí, neboť jste si nevšimli, že jedete pomalu v rychlém pruhu. Jindy zas na základě zvuku sirény děláte prostor k předjetí sanitce. V práci vám přijde důležitá sms zpráva nebo se spustí požární alarm. Doma pak zazvoní minutka, že máte vypnout plotýnku nebo dokonce brečí vaše dítě. Zdravý člověk si tyto věci příliš neuvědomuje, ale člověk, kterého se to týká, by mohl pokračovat ve vyjmenovávání problémů pořád dále. Jana však nesedí v koutě a nelituje se. Je úspěšnou studentkou vysoké školy, neboť kromě znakového jazyka velmi dobře mluví a odezírá ze rtů. Po pořízení Tazyho kontaktovala Pestrou společnost a nyní se již velmi těší, až jí ho vycvičí jako signálního psa a její omezení se tím zmenší na minimum.

Tazy s paničkouPestrá společnost, o. p. s. je nezisková organizace, která se zabývá výcvikem asistenčních, vodících a signálních psů. Nyní mají ve výcviku Tazyho a cvičí ho na míru paní Janě podle jejich individuálních potřeb. Teprve touto individualizací bude dosaženo toho, že bude plnit přesně ty požadované úkoly, které jsou nejnutnější.

A co je vlastně signální pes?

Je to odborně vycvičený pes, který nahrazuje postiženému jeho sluchové schopnosti. Pokud pes slyší nějaký zvuk, upozorní svého pána a začne pobíhat mezi zvukem a pánem. Tím je jasné, o jaký zvuk jde. Tento pes tak upozorní na všechny výše zmíněné zvuky od ranního budíku po brečící dítě. Je dokonce cvičen tak, aby v případě menších předmětů (mobilní telefon apod.) tyto věci rovnou donesl.

Někteří lidé se domnívají, že takto cvičení psi jsou chudáci a musí pořád pracovat. To je však velký omyl. Oni totiž chtějí pracovat a pokud například Tazy slyší příchozí sms, ihned nadšeně běží, aby udělal své paničce radost a ona ho pochválila. Pro ně je to hra, za kterou dostanou pochvalu nebo i nějaký ten pamlsek.

Výcvik asistenčních a signálních psů není hrazen státem a klienti na takovýto nákladný výcvik (většinou požadovaných 190 tis. Kč) nemají. To je i případ paní Jany. Proto je Pestrá společnost odkázána na dobrosrdečnost lidí, kteří chtějí Janě a Tazymu pomoci.Pokud chcete Janě a Tazymu pomoci, klikněte na obrázek:


Autor: Michal Vondráček

Zdroj: Pestrá společnost

Datum: 11. 11. 2013 | Zobrazeno (1409x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Aktuální rozhovor:

Audiokniha - Ivo Koblasa

Rádi sdílíme z webu mujrozhlas.cz desáté pokračování unikátní série Příběhy sportovců, které je věnováno handicapovanému cyklistovi Ivo Koblasovi. Rodák z Brna je medailista z velkých paralympijských šampionátů. Těžká epilepsie v dětství, náročná operace mozku, nic z toho ho nezastavilo v cestě za ...

více »
Memoriál Jiřího Bergra, Česká Lípa

- sobota 21.9.2024 orienťák jízda zručnosti okruh - neděle 22.9.2024 sprint slalom vyhlášení výsledků

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2024 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.