I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Na kafíčku s Tomášem Pouchem

Tomáš Pouch je bezesporu největším propagátorem horské cyklistiky handicapovaných. Sám žije od raného mládí s podkolenní amputací.

Cyklistika jako taková zaznamenala po roce 1989 obrovský boom. Zejména horská kola jsou v ČR poměrně oblíbenou disciplínou a to i mezi handicapovanými. Vraťme se však na úplný začátek.

Tomáš a jeho handicap

O prázdninách mezi základní školou a přechodem na střední odborné učiliště nasedl Tomáš s kamarádem na motorku (Tomáš jako spolujezdec) a jak se to tak na vesnici občas stává, připletl se jim do cesty traktor. Následoval pád a otevřená zlomenina pravé nohy, bohužel s následnou infekcí a amputací.

Jak Tomáš říká, jeho mládí tento úraz nijak zvlášť nepoznamenal. Bohužel před rokem 1989 nebylo zrovna v našem státě příznivé prostředí pro sportování s handicapem a mnoho věcí bylo tabu. Tomáš již v těchto dobách začínal ukazovat světu svůj handicap. Jako první věc udělal tuning své protéze, oblékl kraťasy a vyrazil mezi lidi i přesto,  že se cítil, jak sám říká, jako nahý.

Sport

Vpravo Tomáš Pouch při předávání cen vítězům závoduPro usnadnění pohybu za kamarády začal Tomáš používat kolo. Zde byl také počátek jeho aktivit a působení v cyklistice, ale závodit musel v té době se zdravými sportovci. Po čase mu však došlo, že bude muset ukázat svůj handicap a tím dát své konkurenci najevo, proč nedokáže plně držet krok s těmi nejlepšími, ale ukázal také, že jde sportovat i s handicapem.

Současnost

Každý kdo někdy vyrazil se svým horským kolem na cyklistickou akci otevřenou pro širokou veřejnost, jistě narazil na logo organizace Černí koně.  Pod tímto vzpínajícím se koněm jsou sdružováni handicapovaní cyklisté se změřením zejména horská kola (MTB) nebo MTB handbike. Právě v této organizaci je Tomáš Pouch jedním z hlavních zakladatelů, předsedou, propagátorem, motivátorem, pořadatelem závodů a občas i sportovcem.

Nejlepší handicapovaný cyklista všech dob Jirka Ježek a Tomáš PouchChod a financování takovéto neziskové organizaci vyžaduje mnoho práce a úsilí. Tomáš je srdcař, který se vzdal svého podnikání, aby se mohl plně věnovat chodu této neziskovky. Shánění dotací, sponzorů, organizování závodů, propagační aktivity,  to je nyní Tomášova hlavní činnost. Nutno podotknout, že je Tomáš hlavním organizátorem Českého poháru MTB handicapovaných cyklistů.

Plány do budoucna

Černí koně v čele s Tomášem jsou první v Evropě, kdo organizuje MTB pohár handicapovaných cyklistů. Tyto aktivity mají v plánu rozšířit i do evropského měřítka. Tomášovým dalším plánem je vytvoření několika chráněných pracovních míst v souvislosti s touto neziskovkou.

Na závěr

Dnešní doba bohužel není přívětivá sponzorským aktivitám, avšak díky lidem jako je Tomáš Pouch, dostane mnoho handicapovaných lidí šanci sportovat. Tomáš měl vždy tendence být někomu něčím prospěšný a naštěstí může tyto schopnosti uplatnit pro dobrou věc.

Vyhlašování nejlepších handicapovaných MTB cyklistů - Jiří Ježek, Tomáš a vpravo Jaroslav Kulhavý

 

Foto zdroj: Černí koně

Autor:ret

Datum: 5. 4. 2013 | Zobrazeno (601x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Aktuální rozhovor:

Roman Lupoměský se celoživotně angažuje v oblasti sluchově postižených

S organizací Neslyšící s nadějí redakčně spolupracujeme již několik let. Její ředitel pan Roman Lupoměský je náš stálý dopisovatel. Pana Lupoměského jsme zařadili mezi naše osobnosti a požádali o rozhovor....

více »
Multidisciplinární podpora rodin dětí s hendikepem

Máte dítě, které je handicapované a hledáte další možnosti? Potřebujete zkontrolovat, zda jste využily všech možností sociálních dávek? Hledáte nové způsoby péče o své dítě? POMŮŽEME VÁM NAJÍT SPRÁVNOU CESTU...

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2023 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.