I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Preventivní akce Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice pomůže odhalit rakovinu střeva

2 minuty, které vám mohou zachránit život – tak zní podtitul osvětové akce Dny screeningu karcinomu tlustého střevaNemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, která se zaměřuje na prevenci karcinomu tlustého střeva, v jehož výskytu se bohužel Češi drží na předních příčkách. V rámci akce, která proběhne 25. a 26. dubna v ostravském Fóru Nová Karolina, vybízejí zdravotníci ke screeningu, který je bezbolestný a zájemci jej mohou absolvovat i doma.

V rámci osvětové akce „Dny screeningu karcinomu tlustého střeva“ nabídnou zdravotníci návštěvníkům informace ohledně rakoviny střeva a konečníku, která je druhou nejčastější onkologickou diagnózou u nás a každoročně si ji vyslechne 8 tisíc nových pacientů. Čtyři tisíce lidí pak v Česku na toto onemocnění každý rok zemře. Hlavní příčinou fatálních následků tohoto onemocnění je přitom především pozdní odhalení nádorů až ve fázi, kdy je již není možné úspěšně léčit. Naopak léčba časného stádia karcinomu tlustého střeva a konečníku bývá úspěšná v 90 procentech případů.

„V případě karcinomu konečníku a střeva jsou preventivní vyšetření absolutně stěžejní. Bohužel většina lidí tuto problematiku podceňuje – a to i přesto, že v tomto případě vyšetření probíhá z pouhého vzorku stolice, takže nehrozí, že by vyšetření bylo člověku jakkoliv nepříjemné nebo dokonce bolestivé. Vzorek si může odebrat každý sám doma, diskrétně a pohodlně,vysvětluje MUDr. Alena Černá, lékařka gastroenterologického oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, která bude společně se zdravotními sestřičkami osobně přítomna na osvětové akci v obchodním centru.

Akcezaměřená na screening karcinomu tlustého střeva a konečníku proběhne ve Fóru Nová Karolina 25. a 26. dubna, a to vždy od 8:30 do 17 hodin. Během této doby si mohou zájemci přicházet k osvětovému stánku pro informace i odpovědi na své dotazy ohledně rakoviny střeva, a zájemci nad 50 let věku také zdarma pro odběrové sety, pomocí kterých si pak doma mohou sami odebrat vzorek stolice určený k vyhodnocení.

„Zájemcům nad 50 let, kteří jsou hlavní rizikovou skupinou, budeme v rámci osvětové akce rozdávat odběrové sety a vysvětlíme jim, jak vzorek správně odebrat i kam jej následně zanést k vyhodnocení. Vše samozřejmě zcela zdarma,doplňuje MUDr. Černá, která každého z pacientů následně informuje o výsledku, a v případě pozitivního výsledku skrytého krvácení do stolice zajistí kolonoskopické vyšetření.

 leták

 

Zdroj: Agel.cz

Datum: 22. 4. 2022 | Zobrazeno (45x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Pozvánka na mužskou skupinu

Dovolujeme si Vás pozvat na již druhý ročník rozvojové skupiny pro muže s poraněním míchy. Skupina je určena všem, kteří hledají...

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2022 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.