I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Odborníci z Nemocnice AGEL Podhorská zájemcům vysvětlí vše o stomii on-line i osobně

Život či zdraví ohrožující postižení orgánů vylučovací soustavy je často řešeno vyvedením stomie. Představa bytí s tímto „strašákem“ je pro mnoho pacientů deprimující.Nemocnice AGEL Podhorská proto nabídla stomickým pacientům a rodinným příslušníkům, kteří o pacienta se stomií pečují, možnost zeptat se prostřednictvím facebookové stránky odborníka, certifikované stomické sestry, na dotazy, které je v dané oblasti zajímají.

Výraz stomie, často v lidech evokuje dojem oboru dentální hygieny či zubaře. Se stomatologií je ovšem společný pouze základ slova pocházející z řeckého „stoma“, což v překladu znamená ústa, v přeneseném významu pak otvor. Stomie je otvor, kterým je ze zdravotních důvodů vyveden dutý orgán na povrch těla, nejčastěji tlusté střevo nebo také tenké střevo či močové cesty. Tento vývod se nachází většinou na levé nebo pravé straně břicha.

 „Nejčastější příčinou vyvedení stomie bývá zánět, který oslabí postižený orgán vylučovací soustavy a je proto nutné poskytnout tělu dočasnou či trvalou náhradu jeho funkce. Neméně častým důvodem tohoto operativního řešení je i nádorové onemocnění tlustého střeva. Můžeme se setkat se třemi druhy stomie. Kolostomie – vývod tlustého střeva, ileostomie – vývod tenkého střeva a urostomie – vývod močovodu. Vzhledem k tomu, že vyústění stomie není protkáno nervovým zakončením, není citlivé a nebolí,”ibližuje danou problematiku staniční sestra chirurgického oddělení s odborným zaměřením na stomii, Bc. Jiřina Hradilová, DiS.

„Pokud nejde vyloženě o akutní řešení život ohrožujícího stavu, snažíme se s pacienty, které čeká plánované vyvedení stomie dostatečně edukovat,seznámit je se stomií, její funkcí a důvodem, proč zrovna oni mají indikováno její vyvedení. Ujistit je, že tímto zákrokem nekončí jejich osobní ani společenský život. Ač péče o stomii vyžaduje správné postupy, čas a vybavení, v dnešní době jsou na trhu dané pomůcky velmi decentní a okolí často ani nepozná, že s člověkem s vývodem má tu čest;ujišťuje stomasestra a dodává:„Nejen pacienti, ale také rodinní příslušníci, kteří o pacienta s vývodem pečují, mnohdy neví, jak v péči o stomickou pomůcku postupovat. Důležité ale je, nebát se zeptat. Po operačním vyvedení stomie je pacient po celou dobu hospitalizace pod dohledem lékaře a stomické sestry, kteří mu podrobně a srozumitelně vysvětlují péči o novou součást jeho těla. Od výměny sáčku, vyčištění a ošetření stomie, po nasazení nového sáčku a další nezbytné informace.

Po propuštění z nemocnice se stomici nemusí strachovat, že na veškerou péči zůstanou sami.V rámci Oddělení operačních oborů vyhradilaNemocnice AGEL Podhorská konzultační hodiny Poradny pro stomiky, do které pacienti pravidelně docházejí na kontroly. Díky dvěma certifikovaným stomickým sestrám, které jsou zde k dispozici vždy 1x týdně, nabízí Nemocnice AGEL Podhorská stomickým pacientům maximální péči. Kontakt a bližší informace naleznete na webových stránkách Nemocnice AGEL Podhorská.

 

 

Zdroj: Agel.cz

Datum: 14. 7. 2022 | Zobrazeno (53x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Přijďte si zahrát parabadminton

Přijďte si zahrát parabadminton

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2023 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.