I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Oblíbení čtyřnozí terapeuté se vrátili k pacientům po více než roce

Více než rok se museli pacienti na oddělení následné péče valašskomeziříčské nemocnice obejít bez návštěvy howavardů Belly či Arniky. Důvodem byla a je pandemie onemocnění covid-19. Jelikož se však nyní na oddělení léčí pacienti, kteří nejsou covid pozitivní, nejeví známky suspektního onemocnění a personál je očkován, či pravidelně testován, může být tato aktivita, která patří v nemocnici na tomto oddělení mezi pacienty hojně vyhledávaná, opětovně spuštěna.

Téměř 400 dní. Tak dlouho byla canisterapie v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí omezena. Není se co divit. Onemocnění covid-19 dolehlo v plné síle nejen na pacienty, ale i na personál. Nyní se však situace zlepšuje a vítané zpestření léčby může opětovně v plné síle začít. Samozřejmostí je přísné dodržování epidemiologických a hygienických podmínek. O tom, že pravidelná návštěva canisterapie našim pacientům velice chyběla, ví moc dobře staniční sestra oddělení následné péče, Petra Žákovská. „Pacienti se na nás pravidelně obraceli s dotazy, kdy budou moci zase vidět a pohladit naši Bellu či Arniku. Bohužel ze známých důvodů jsme jim návštěvu nemohli poskytnout, což nás všechny mrzelo. Je neoddiskutovatelné, že právě návštěva canisterapeutického psa u pacientů právě na odděleních s obdobným spektrem poskytované péče, vyvolává jejich pozitivní náladu a brzký návrat do normálního života,” potvrzuje staniční sestra.

Canisterapie se na oddělení následné péče Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí vrátila po více než roceRadost z opětovně spuštěné canisterapie ve valašskomeziříčské nemocnici má i její hlavní sestra Mgr. Jana Pelikánová, která k oblíbené službě říká: „Pro pacienty je právě tato metoda léčby velká vzpruha. Řada z nich má psa doma, po kterém se jim stýská, takže uvítají zvířecí návštěvu v nemocnici. Vesměs se jedná o starší osoby se zhoršením celkového zdravotního stavu nebo zlomeninách krčku. Psychika je vždy k léčbě velice potřeba. Když jsou pacienti dobře naladěni, lépe spolupracují i při klasické léčbě.”

Samotná canisterapeutka Blanka Hašová, která je očkována proti onemocnění covid-19 oběma dávkami vakcíny v našem očkovacím centru k návštěvě dodává: „Moc se za pacienty opětovně těšíme a již vymýšlíme program, jak je potěšit nad rámec klasické canisterapie. Budeme pacienty navštěvovat pravidelně každých 14 dnů. Canisterapeutický pes Bella má

velkou podporu od Nadace AGEL, které děkuji za to, že do jejího výcviku vložila finance i důvěru a já jsem díky tomu mohla Bellu připravit na zkoušky a pokračovat v úspěšné canisterapii i v jiných zdravotnických zařízeních skupiny AGEL,” těší Blanku Hašovou nadační podpora a ředitelka Nadace AGEL Bc. Veronika Dostálová na závěr dodává: Největší odměnou je pro mě vědomí, že naše finanční podpora pomáhá přímo našim vlastním pacientům a ulehčuje jim tak samotný pobyt v nemocnici.”


Zdroj: AGEL a.s.

Datum: 12. 5. 2021 | Zobrazeno (59x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Adrenalin pro handicapované na letišti Příbram

Máte handicap a chcete si vyzkoušet tandemový seskok padákem, řízení letadla, let v akrobatickém či bezmotorovém letadle, nebo si užít vyhlídkový let?

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2023 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.