I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Některé pražské organizace pro tělesně postižené

Praha, Brno, Ostrava jsou na organizace pro tělesně postižené bohaté. Výběr pro nás může být nesnadný. Pokusím se činnost některých organizací nastínit.

Praha: POV - Pražská organizace vozíčkářů je sdružením občanů pohybujících se pomocí vozíku, jejich rodinných příslušníků a přátel, kteří s nejlepší znalostí vlastních potřeb poskytují pomoc lidem s podobnými problémy. Činnost POV je velmi bohatá. Rozsáhlá poradenská činnost - např. sociální dávky a příspěvky, zaměstnávání, kompenzační pomůcky, bezbariérová doprava - díky připomínkám se bezbariérová doprava v Praze zlepšila, je zavedeno hodně nízkopodlažních tramvají a autobusů, zprovozňují se stanice pro vozíčkáře apod., osobní asistence - osobní asistence je důležitou pomocí pro těžce zdravotně postižené v jejich denních úkonech, kontrola bezbariérovosti a vydání knížečky, která nás vede bezbariérovou Prahou, hotely apod. Dále POV vydává a aktualizuje na svých webových stránkách seznamy mimopražských organizací pro TZP, pro smyslově postižené apod. POV pořádá kurzy PC, angličtiny a seznamuje se speciálními pomůckami pro úspěšné absolvování těchto kurzů. Činnost je daleko bohatší než zde mám možnost představit.

Praha: KVP - Klub vozíčkářů Petýrkova je sdružení, nejen vozíčkářů, obyvatel bezbariérových domů v ulici Petýrkova v Praze 4. Tento Klub vlastním úsilím a za podpory Úřadu městské části Prahy 11 a Magistrátu hl. m. Prahy vybudoval systém pomoci těžce tělesně postiženým občanům nejen v Petýrkově ulici, ale i v okolí. Obyvatelé bezbariérových domů, kteří sami nezvládají některé důležité úkony denní potřeby, se mohou obrátit na dispečink v domě se žádostí o pomoc. Přes neustálý nedostatek osobních asistentů obyvatelé pomoc dostanou. Kromě této hlavní činnosti Klub poskytuje poradenství, organizuje tuzemské a zahraniční zájezdy vhodné pro vozíčkáře. Např. letos již po dvanácté a stále oblíbený zájezd do Říma. Na tyto zájezdy jezdí i osobní asistent, který má za úkol pomoci vozíčkářům v neznámém prostředí s úkony, které by TP jinak nezvládl. Dále Klub zajišťuje návštěvy kulturních a sportovních akcí.

Praha: PROSAZ - se sídlem Kodymova ul., Praha 5 je sdružení lidí se zdravotním postižením z celé České republiky. Náplní Prosazu je osobní asistence, pečovatelská služba, sociální poradenství, provozuje dětské tábory pro postižené děti společně se zdravými, v chráněných dílnách poskytuje lidem s tělesným a mentálním postižením možnost pracovního uplatnění při výrobě drobných předmětů z textilu, vyrábí svíčky, mýdla apod. Dále provozuje telefonické poradenství v sociální oblasti, má krizovou linku.

Toto jsou v Praze největší organizace, které nemají třídění dle postižení.Podporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

 

Vítek

Vítek - nadějný spisovatelmladý nadějný spisovatel
Aspergerův syndrom, IQ 133
Blog Vítka

Aktuální rozhovor:

Paralympionik a fotograf Jan Povýšil

Další osobností, kterou vám chceme představit je vozíčkář, dlouholetý reprezentant v plavání a jeden z našich medailově nejúspěšnějších paralympioniků Honza Povýšil...

více »
Létání ve větrném tunelu pro handicapované

Zrakově postižení, amputáři, vozíčkáři, ale i lidé s intelektuálním handicapem je tu adrenalinový simulátor volného pádu ...

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi společnosti D.I.SEVEN FACILITY za vřelou podporu!

D.I.SEVEN FACILITY s.r.o.

D.I.SEVEN FACILITY
Facility management,
Property management,
Energy management
Náhradní plnění

D.I.SEVEN, a.s.

D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.
Domov Fauny Domov Fauny
Útulek nejen
pro psy a zraněná zvířata

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2017 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.