I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Některé pražské organizace pro tělesně postižené

Praha, Brno, Ostrava jsou na organizace pro tělesně postižené bohaté. Výběr pro nás může být nesnadný. Pokusím se činnost některých organizací nastínit.

Praha: POV - Pražská organizace vozíčkářů je sdružením občanů pohybujících se pomocí vozíku, jejich rodinných příslušníků a přátel, kteří s nejlepší znalostí vlastních potřeb poskytují pomoc lidem s podobnými problémy. Činnost POV je velmi bohatá. Rozsáhlá poradenská činnost - např. sociální dávky a příspěvky, zaměstnávání, kompenzační pomůcky, bezbariérová doprava - díky připomínkám se bezbariérová doprava v Praze zlepšila, je zavedeno hodně nízkopodlažních tramvají a autobusů, zprovozňují se stanice pro vozíčkáře apod., osobní asistence - osobní asistence je důležitou pomocí pro těžce zdravotně postižené v jejich denních úkonech, kontrola bezbariérovosti a vydání knížečky, která nás vede bezbariérovou Prahou, hotely apod. Dále POV vydává a aktualizuje na svých webových stránkách seznamy mimopražských organizací pro TZP, pro smyslově postižené apod. POV pořádá kurzy PC, angličtiny a seznamuje se speciálními pomůckami pro úspěšné absolvování těchto kurzů. Činnost je daleko bohatší než zde mám možnost představit.

Praha: KVP - Klub vozíčkářů Petýrkova je sdružení, nejen vozíčkářů, obyvatel bezbariérových domů v ulici Petýrkova v Praze 4. Tento Klub vlastním úsilím a za podpory Úřadu městské části Prahy 11 a Magistrátu hl. m. Prahy vybudoval systém pomoci těžce tělesně postiženým občanům nejen v Petýrkově ulici, ale i v okolí. Obyvatelé bezbariérových domů, kteří sami nezvládají některé důležité úkony denní potřeby, se mohou obrátit na dispečink v domě se žádostí o pomoc. Přes neustálý nedostatek osobních asistentů obyvatelé pomoc dostanou. Kromě této hlavní činnosti Klub poskytuje poradenství, organizuje tuzemské a zahraniční zájezdy vhodné pro vozíčkáře. Např. letos již po dvanácté a stále oblíbený zájezd do Říma. Na tyto zájezdy jezdí i osobní asistent, který má za úkol pomoci vozíčkářům v neznámém prostředí s úkony, které by TP jinak nezvládl. Dále Klub zajišťuje návštěvy kulturních a sportovních akcí.

Praha: PROSAZ - se sídlem Kodymova ul., Praha 5 je sdružení lidí se zdravotním postižením z celé České republiky. Náplní Prosazu je osobní asistence, pečovatelská služba, sociální poradenství, provozuje dětské tábory pro postižené děti společně se zdravými, v chráněných dílnách poskytuje lidem s tělesným a mentálním postižením možnost pracovního uplatnění při výrobě drobných předmětů z textilu, vyrábí svíčky, mýdla apod. Dále provozuje telefonické poradenství v sociální oblasti, má krizovou linku.

Toto jsou v Praze největší organizace, které nemají třídění dle postižení.Podporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Aktuální rozhovor:

Audiokniha - Ivo Koblasa

Rádi sdílíme z webu mujrozhlas.cz desáté pokračování unikátní série Příběhy sportovců, které je věnováno handicapovanému cyklistovi Ivo Koblasovi. Rodák z Brna je medailista z velkých paralympijských šampionátů. Těžká epilepsie v dětství, náročná operace mozku, nic z toho ho nezastavilo v cestě za ...

více »
Nabízíme ubytování ve 2 bezbariérových objektech

Ubytování je na adrese...

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2024 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.