I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Ambulance chronických ran v Nemocnici AGEL Nový Jičín pomáhá pacientům, které trápí dlouhé hojení

Lidé s nehojící se ránou po operaci či po úrazu, lidé s dekubity, ale třeba i bércovými vředy – to je nejběžnější přehled pacientů ambulance chronických ran, kterou již sedmým rokem provozuje Nemocnice AGEL Nový Jičín. Léčba v této ambulanci bývá obvykle „během na dlouhou trať“, což ale nemění nic na její významnosti nebo míře radosti a úlevy, kterou přináší svým pacientům. Ti se mnohdy dostávají do ambulance po měsících samoléčby či provizorní léčby, kdy již ve zlepšení ani nedoufají.

„Práce s chronickými ránami je o velké trpělivosti. Pacienti, kteří k nám přicházejí, mají často defekty již řadu let, a je jasné, že tento stav nemůžeme změnit během dne ani týdne. Velké většině ale umíme pomoci, a jejich radost je pak neskutečná,popisuje Bc. Renáta Kašubová, zdravotní sestra z ambulance chronických ran Nemocnice AGEL Nový Jičín, s tím, že i ona sama měla z dlouhého procesu hojení smíšené a frustrující pocity. „Do ambulance chronických ran jsem nastoupila po 15 letech práce na ARO, kde se stav pacientů měnil v reálném čase a výsledky byly jasně viditelné. Při léčbě chronických ran jsem ze začátku byla netrpělivá a zklamaná, že výsledky nejsou vidět. Vytrvalost ale nakonec vždy přinesla své ovoce,dodává Renáta Kašubová.

Služby ambulance chronických ran v novojičínské nemocnici využije okolo 25 pacientů měsíčně, přičemž nejčastěji jde o pacienty po operaci, s rozpadlými operačními ránami, které se po komplikacích hojí již napodruhé (například po infekci při původním hojení). Další velkou skupinu klientů pak tvoří lidé s bércovými vředy a dekubity.

K léčbě chronických ran přitom mají zdravotníci k dispozici celou řadu specializovaných preparátů i technik. „Metodu hojení volíme vždy podle typu rány. Základními prostředky jsou specializované preparáty k terapii vlhkého hojení - oplachové roztoky, gely, med, algináty, hydrokoloidy, polyuretany, kolagen. Ve velké míře využíváme ale třeba také metodu podtlakové terapie, kterou pacientům aplikujeme i na domácí léčbu. Jedná se o přístroj, který odsává sekreci z rány, čistí a dopomáhá k rychlejší granulaci defektu,prozrazuje Bc. Renáta Kašubová s tím, že v plejádě možností se nachází různá řešení pro různé typy pacientů. Nikdo by proto neměl na své nehojící se rány rezignovat, ale naopak se ideálně co nejdříve obrátit na odborníky, právě v ambulanci chronických ran.

Zájemci o léčbu chronických ran v novojičínské nemocnici se mohou obracet na telefonní číslo 556 773 228, a to každé pondělí a čtvrtek od 9 do 14 hodin.

 

Zdroj: www.agel.cz

Datum: 20. 6. 2022 | Zobrazeno (55x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Vyzkoušejte zdarma handbike ...

Máte omezenou hybnost dolních končetin, jste qvadruplegik, spastik a momentálně nevíte jestli vás zrovna tento sport chytne?

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2023 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.