I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

S podporou NADACE AGEL malá Lucinka s radostí intenzivně rehabilituje

Usměvavá předškolačka Lucie Čechová z Olomouce od září nastoupí do první třídy a jejím věrným společníkem se stane kromě školní aktovky i vozíček. Kvůli silné poporodní hypoxii trpí dystonicko–dyskinetickou formou dětské mozkové obrny, která jí komplikuje pohyb i komunikaci. Nedokáže samostatně chodit, sedět, nenají se ani nenapije. Posílit ochablé svalstvo jí pomáhají kurzy intenzivní rehabilitace, které navštěvuje díky finančnímu příspěvku NADACE AGEL ve výši 20 tisíc korun.

Nadace od svého vzniku podpořila již tisíc žadatelů a jsme velmi rádi, že Lucinka je jedním z nich. Velmi mě těší vědomí, že naše finanční podpora má pro Lucinku a její rodinu obrovský význam a díky ní pravidelně cvičí a může zažít i pocit, že sama stojí,“ pochvaluje si Bc. Veronika Dostálová, členka správní rady NADACE AGEL.

Každá rehabilitační lekce začíná protažením Lucčina tělíčka a nasazením oblečku Theratogs, případně ortéz, které Lucince pomáhají při posilování, když její svalové napětí kolísá. „Hodně se zaměřujeme na posílení břišního a zádového svalstva. Do cvičební jednotky většinou doplňujeme i chvíli ergoterapie nebo senzomotorické integrace. Díky tomu, že máme dobře sestavený domácí program a doplňujeme ho dalším intenzivním cvičením, daří se nám Lucinku udržet v dobré fyzické kondici, takže zatím nepotřebuje chirurgické zákroky,“ pochvaluje si maminka Kateřina Čechová a dodává, že dvě starší děti i manžel jí s domácí péčí o handicapovanou dceru pomáhají nejvíc tím, že se o ni dokážou postarat a zabavit ji jejími oblíbenými hrami nebo prohlížením knížek. Lucka totiž nesnáší nudu, ráda se dívá na kreslené pohádky, miluje dětská hřiště, výlety a procházky i lyžování na monoski.

 Lucie Čechová na intenzivní rehabilitaci

A Lucčina chuť bojovat a pracovat na sobě se projevuje i při kurzech intenzivní rehabilitace. „Nejsilnější zážitek pro Lucinku je, když může díky uchycení za opasek v kleci chvíli sama stát, zkoušet podřepy. Tehdy ví, že něco chvíli zvládne sama, což je pro ni velkou motivací, odměnou a dělá jí to největší radost. Velmi děkuji NADACI AGEL za finanční pomoc, díky které můžeme navštěvovat speciálně vybavené neurorehabilitační centrum a bez které bychom se jako pětičlenná rodina neobešli,“ říká maminka šestileté Lucie a věří, že ani školní docházka nezamezí Lucce v intenzivním cvičení a posilování, které ji tolik baví a pomáhá jí se udržet v dobré formě.

NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila přes tisíc žadatelů celkovou částkou přesahující 27 miliónů korun.

 

 

 Zdroj: www.agel.cz

Datum: 13. 1. 2020 | Zobrazeno (39x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Létání ve větrném tunelu pro handicapované

Zrakově postižení, amputáři, vozíčkáři, ale i lidé s intelektuálním handicapem je tu adrenalinový simulátor volného pádu ...

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2020 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.