I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Prolézačka od Nadace AGEL učí předškoláka z Pardubic motorice i trpělivosti

Loni v červnu diagnostikovali odborníci dnes pětiletému Martínkovi z Pardubic dětský autismus, který se promítá do jeho života v několika oblastech. Konkrétně na rozvoj motoriky se rodiče předškoláka rozhodli pořídit speciální domácí prolézačku, ovšem zdravotní pojišťovna nákup této nákladné kompenzační pomůcky nepodpořila. Proto se rozhodli obrátit na Nadaci AGEL a ta jejích přání vyslyšela a uhradila celou částku.

Dřevěná prolézačka s celou řadu modifikací je v domově mladé rodiny sotva pár měsíců, ale kladné výsledky jdou vidět už nyní. Martin se stal obratnějším a jistějším v pohybu a více si věří. Také ho to motivovalo, aby zdolal překážky a zkusil, co vše se dá s touto pomůckou dělat. Zlepšení je vidět i ve vytrvalosti a trpělivosti,těší jeho maminku Ivetu.

Dětský autismus byl jejímu synovi diagnostikován v červnu 2020 na diagnosticko-terapeutickém pobytu v Brně a nejvíce se projevuje v absenci či omezení komunikace. Ta nyní probíhá spíše přes gesta, kartičky VOKS (komunikační kartičky s piktogramy) a nyní i pomocí slovíček, které Martin zná a kdy se neustále nabalují slova nová. Další projevy jsou patrné v oblasti socializace a soběstačnosti, pokračuje paní Iveta s tím, že do podpory rozvoje motoriky zapojila rodina i zmíněnou prolézačku. Moc si toho ceníme a vážíme, že právě nás Nadace AGEL vybrala a umožnila Martínkovi mít doma svůj prostor pro lezení a klouzání. Přes zdravotní pojišťovnu to bylo nereálné, pokračuje dále s tím, že prolézačka zabaví syna někdy na pořádně dlouhou chvíli, jindy zase sotva na pár minut.

Aby ne. Stejně jako všechny zvídavé děti v jeho věku, ani Martin nemá zálibu pouze v jedné věci nebo činnosti. Tak to by bylo na román, odpovídá s úsměvem jeho maminka na otázku, jaké má syn záliby. Kromě zmíněného lezení a běhání venku má rád Martin od malička knihy, rád si maluje, předvádí říkanky, nebo se zaposlouchá do hudby. A to není zdaleka vše. „Často si hraje s kinetickým pískem, rád tvoří, pomáhá doma třeba při pečení, podává prádlo a kolíčky na věšení, líbí se mu různé světelné podněty, puzzle, pexeso, počítání i abeceda. Hodně se zabaví u různých logopedických cvičení i u technických věcí, jako je lego, odemykání zámků nebo aplikací na tabletu. Rad se mazlí s plyšáky i s námi, vyjmenovává paní Iveta na závěr.

Mladé rodině z Pardubic na pořízení prolézačky přispěla Nadace AGEL celou částkou, tedy více než 18 tisíci korunami. I když se nejedná přímo o zdravotnickou pomůcku, rozhodli jsme se rodinu Martínka a zejména jeho samotného podpořit, protože jsme věřili, že prolézačka bude pro něho nejen parádní hračkou, ale zároveň i pomůckou, která mu pomůže ve správném vývoji. Nesmírně nás těší, že se tento předpoklad naplnil a Martínek si ji dokáže naplno užít,říká za NADACI AGEL členka správní rady Bc. Veronika Dostálová. 

 Martínek si prolézačku velice oblíbil a dělá velké pokroky

 

Zdroj: Nadace Agel

Datum: 25. 3. 2021 | Zobrazeno (79x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Handicapovaní rybáři - Příjem nových členů

Handicapovaní rybáři - Příjem nových členů z řad ZTP, ZTP/P

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2022 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.