I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Odborníci v paliativní péči mohou získat stipendium

Abakus - nadační fond zakladatelů Avastu otevře stipendijní program pro odborníky všech profesí, kteří pečují o lidi na konci života.

Nadační fond Abakus na podzim vyhlásí dvouletý stipendijní program na podporu odborníků věnujícím se paliativní péči. Výzva chce oslovit profesionály, kteří již v oboru působí a chtějí ho dál rozvíjet. Stipendium nabídne finanční prostředky i ucelený vzdělávací program zaměřený na rozvoj měkkých dovedností. Přihlašování bude spuštěno 6. září 2021. Na základě již zveřejněného avíza mohou zájemci využít letní období a promyslet koncept své přihlášky.

Abakus založili Pavel Baudiš a Eduard Kučera, zakladatelé technologické společnosti Avast, a jejich rodiny na konci loňského roku. Jeho cílem je podporovat nástroje pro řešení významných a často podceňovaných společenských témat v Česku, kam patří i péče o lidi na konci života. Jejímu rozvoji se Abakus věnuje skrze navrhování a podporu nástrojů, které pomáhají posilovat její roli a systémově ji integrovat. “Poskytování a dostupnost kvalitní paliativní péče jsou mimo jiné závislé na expertech různých profesí. Stipendium reaguje na jejich poptávku po dovednostech, které jim umožní paliativu lépe  prosazovat v organizacích, kde působí, i na systémové úrovni,” vysvětluje Jarmila Baudišová, předsedkyně správní rady Abakusu.

O stipendium můžou žádat sociální pracovníci, lékaři, sestry, pečovatelé, psychologové, kaplani i další povolání, která se v rámci své práce věnují paliativní péči už alespoň dva roky. “Prostředky ve výši až 750 tisíc korun lze čerpat na individuální vzdělávací aktivity a zpracování záměru projektu rozvoje paliativní péče ve své organizaci. Rámec  stipendia vytváří doprovodný program společný pro všechny stipendisty, který je zacílen na rozvoj měkkých dovedností, koučing a mentoring,” doplňuje Přemysl Filip, programový manažer Abakusu. Avízo výzvy je k dispozici na www.abakus.cz/pro-zadatele. Podávání žádostí bude spuštěno do 6. září 2021. Součástí samotného výběrového řízení bude možnost konzultovat žádost.

 

O stipendijním programu

Cílem programu je vybavit paliativní experty dovednostmi nad rámec jejich odborností a podpořit je v realizaci projektů, díky nimž pomohou roli paliativní upevňovat ve svých domovských organizacích i na systémové úrovni. Odborným partnerem výzvy je Centrum dohody.

O nadačním fondu Abakus

Abakus - nadační fond zakladatelů Avastu vznikl v roce 2020 a navazuje na desetileté působení Nadačního fondu Avast. Zaměřuje se na podporu témat jako péče o lidi na konci života, pomoc rodičům dětí se zdravotním znevýhodněním nebo rozvoj systému vzdělávání. Abakus jako akronym odkazuje na klíčové elementy, s nimiž je nadační fond spojen – název společnosti Avast, jména Pavla Baudiše a Eduarda Kučery a slovo spolu, které reflektuje misi nadačního fondu založenou na spolupráci. Samotný význam slova Abakus, jímž je počitadlo jako jeden z klíčových nástrojů všech dob a první počítač, odráží technické založení obou zakladatelů i myšlenku hledání účelných řešení dostupných všem. Avast nadále přispívá na provoz Abakusu jako jeho firemní partner a významný donor.

 

Zdroj: www.abakus.cz

Datum: 22. 6. 2021 | Zobrazeno (68x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Multidisciplinární podpora rodin dětí s hendikepem

Máte dítě, které je handicapované a hledáte další možnosti? Potřebujete zkontrolovat, zda jste využily všech možností sociálních dávek? Hledáte nové způsoby péče o své dítě? POMŮŽEME VÁM NAJÍT SPRÁVNOU CESTU...

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2022 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.