I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Odborníci v paliativní péči mohou získat až tři čtvrtě milionu korun

Dvouletý stipendijní program na podporu odborníků věnujícím se paliativní péči nabízí finanční prostředky i ucelený vzdělávací program zaměřený na osobní rozvoj. Přihlašovat se je možné do 11. října 2021.

Stipendium je určené pro sociální pracovníky, lékaře, sestry, pečovatele, psychology, kaplany i další povolání, která se v rámci své práce věnují paliativní péči už alespoň dva roky. Získat mohou částku do výše 750 tisíc korun. Prostředky lze čerpat na individuální vzdělávací aktivity i zpracování záměru projektu rozvoje paliativní péče. Rámec stipendia vytváří společný doprovodný program zaměřený na oblasti vedení lidí, projektů, komunikační a prezentační dovednosti. Lidé jsou klíčoví pro rozvoj paliativní péče v České republice jako celku. Pomocí stipendia chceme umožnit dalším profesionálům v této oblasti stát se i lídry a mentory,“ doplňuje Přemysl Filip, programový manažer Abakusu. Kompletní znění výzvy a postup pro přihlášení jsou k dispozici na www.abakus.cz/pro-zadatele.

Abakus založili Pavel Baudiš a Eduard Kučera, zakladatelé technologické společnosti Avast, a jejich rodiny na konci roku 2020. Jeho cílem je podporovat nástroje pro řešení významných a často podceňovaných společenských témat v Česku, kam patří i péče o lidi na konci života. Jejímu rozvoji se Abakus věnuje skrze rozvoj a podporu projektů a odborníků, kteří pomáhají posilovat roli paliativní péče a systémově ji integrovat.

O stipendijním programu

Cílem programu je vybavit paliativní experty dovednostmi nad rámec jejich odborností a podpořit je v realizaci projektů, díky nimž pomohou roli paliativní upevňovat ve svých domovských organizacích i na systémové úrovni. Odborným partnerem výzvy je Centrum dohody. Více na www./abakus.cz/stipendijni-program/.

O nadačním fondu Abakus

Abakus - nadační fond zakladatelů Avastu vznikl v roce 2020 a navazuje na desetileté působení Nadačního fondu Avast. Zaměřuje se na podporu témat jako péče o lidi na konci života, pomoc rodičům dětí se zdravotním znevýhodněním nebo rozvoj systému vzdělávání. Abakus jako akronym odkazuje na klíčové elementy, s nimiž je nadační fond spojen – název společnosti Avast, jména Pavla Baudiše a Eduarda Kučery a slovo spolu, které reflektuje misi nadačního fondu založenou na spolupráci. Samotný význam slova Abakus, jímž je počitadlo jako jeden z klíčových nástrojů všech dob a první počítač, odráží technické založení obou zakladatelů i myšlenku hledání účelných řešení dostupných všem. Avast nadále přispívá na provoz Abakusu jako jeho firemní partner a významný donor. 

 

Zdroj: www.abakus.cz

Datum: 14. 9. 2021 | Zobrazeno (88x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Sportovní rybolov Příčovy

Nedávno jsem vyzkoušel rybaření na sportovním rybníku v Příčovech u Sedlčan. Specializuji se na kapry a doposud jsem rybařil pouze na tekoucí vodě, převážně na Slapech.

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2023 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.