I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Nadační fond Abakus prvními granty podpoří službu pro rodiny dětí se závažnými zdravotními problémy

Pavel Baudiš a Eduard Kučera, zakladatelé technologické společnosti Avast, a jejich rodiny na konci loňského roku založili nadační fond Abakus. Cílem je podporovat nástroje pro řešení významných a často podceňovaných společenských témat v Česku. Do své první grantové výzvy zve Abakus organizace, které chtějí rozvíjet homesharing, odlehčovací službu zapojující do péče o děti se zdravotním znevýhodněním hostitelské rodiny.

Homesharing je příkladem nástroje úspěšně uvedeného do praxe. Jeho rozvoj odpovídá na reálné potřeby rodin. Abakus si loni nechal zpracovat rozsáhlý výzkum, z něhož mimo jiné vyplynulo, že pro více než 60 % rodin dětí se zdravotním znevýhodněním nejsou dostupné odlehčovací služby. V důsledku krize se deficit jen prohloubí.* „Homesharing je u nás novinkou, ačkoli ve světě patří mezi osvědčené služby. Rodinám dětí se zdravotním znevýhodněním nabízí možnost sdílet péči v přirozeném prostředí a získat prostor k odpočinku. Pečující z hostitelských rodin zase dostávají příležitost smysluplně trávit čas. Navazujeme na pilotní fázi a vzniklou metodiku chceme testovat v dalších organizacích. Cílem výzvy je najít partnery, kteří se budou podílet na rozvoji a systémovém ukotvení homesharingu,“ vysvětluje Kateřina Kotasová, programová manažerka Abakusu, která se aktivně podílí na tvorbě metodiky homesharingu pro Českou republiku. Každý uchazeč o grant může získat prostředky ve výši až 3 miliony korun a zároveň přístup k dvouletému vzdělávacímu programu, jenž koordinují expertní organizace Děti úplňku a Rodinné Integrační Centrum.

Abakus_zleva Eduard Kučera, Milada Kučerová, Jarmila Baudišová a Pavel BaudišVýzva nabízí nejen značné finanční zdroje, ale i přístup k metodice, datům a kontaktům. Umožní podpořeným spojit se s odborníky, dalšími partnery i mezi sebou navzájem, rozvíjet svoje specializace a zviditelňovat důležitá témata, kterými se zabývají. Abakus staví na základech desetiletého působení Nadačního fondu Avast, ale přichází s novým pohledem. Abstraktní koncept chytrého nástroje nám pomáhá vybrat a podpořit konkrétní projekty, které řeší skutečné problémy. Věříme, že Abakus svou prací bude neustále potvrzovat, že chytrý nástroj nemusí být frází,” předesílá Pavel Baudiš, jeden ze zakladatelů Abakusu a spoluzakladatel Avastu.

Kromě pomoci rodinám dětí se zdravotním znevýhodněním se Abakus zaměří zejména na podporu péče o lidi na konci života a rozvoj řady vzdělávacích projektů.Pro letošek připravuje ještě výzvu zacílenou na paliativní péči, která opět nabídne kombinaci peněžní a metodické podpory. Soustředíme se na nelehká společenská témata, která stojí na okraji zájmu, a chceme jim věnovat dlouhodobou pozornost. Hledáme účinná řešení, to ale neznamená snadná nebo rychlá,” doplňuje Jarmila Baudišová, předsedkyně správní rady Abakusu. Abakus mezi své stávající partnery i nové grantisty letos plánuje rozdělit 70 milionů korun. 

Abakus_homesharingO grantové výzvě

Cílem výzvy je podpořit organizace, které rozšíří komunitní sdílení péče homesharing do dalších regionů a k novým cílovým skupinám rodičů dětí se zdravotním znevýhodněním. Zapojeným organizacím nabízí finanční podporu ve výši až 3 milionů korun, ucelený doprovodný vzdělávací program a individuální mentoring. Odbornými partnery výzvy jsou organizace Děti úplňkuRodinné Integrační Centrum. Do výzvy je možné se hlásit do 29. dubna 2021.

Více na www.abakus.cz/homesharing.

Co je homesharing?

Homesharing je forma odlehčovacího pobytu založeného na komunitní pomoci. Umožňuje pravidelný pobyt dítěte (nebo dospělého člověka) s mentálním nebo kombinovaným postižením v domácnosti tzv. hostitele. Hostitel pečuje po určitou dobu o dítě/dospělého stejně jako o člena své rodiny.

Více na www.homesharing.cz.

O nadačním fondu Abakus

Abakus – nadační fond zakladatelů Avastu vznikl v roce 2020 a navazuje na desetileté působení Nadačního fondu Avast. Zaměřuje se na podporu témat jako péče o lidi na konci života, pomoc rodičům dětí se zdravotním znevýhodněním nebo rozvoj systému vzdělávání. Abakus jako akronym odkazuje na klíčové elementy, s nimiž je nadační fond spojen – název společnosti Avast, jména Pavla Baudiše a Eduarda Kučery a slovo spolu, které reflektuje misi nadačního fondu založenou na spolupráci. Samotný význam slova Abakus, jímž je počitadlo jako jeden z klíčových nástrojů všech dob a první počítač, odráží technické založení obou zakladatelů i myšlenku hledání účelných řešení dostupných všem. Avast nadále přispívá na provoz Abakusu jako jeho firemní partner a významný donor. Více na www.abakus.cz.

 

 

Zdroj: Abakus

Datum: 30. 3. 2021 | Zobrazeno (111x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Handicapovaní rybáři - Příjem nových členů

Handicapovaní rybáři - Příjem nových členů z řad ZTP, ZTP/P

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2023 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.