V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...
V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
Tento článek vám přiblíží některá data a termíny obsahu Národního plánu pomoci zdravotně postiženým občanům. Představíme vám úspěchy i problémy v činnosti Národního plánu.
Stejně jako zdraví patří i nemoc a zdravotní postižení k životu. Riziko zdravotního postižení v důsledku nemoci, úrazu nebo vrozené vady existuje u každého občana a roste s přibývajícím věkem. V České republice je asi 1,200.000 občanů se zdravotním postižením.
Zdravotním postižením se rozumí, na rozdíl od nemoci, dlouhodobý nebo trvalý stav, který již nelze léčbou zcela odstranit. Jeho negativní důsledky je však možné zmírnit soustavou promyšlených opatření, na nichž se musí podílet celá společnost. Vyspělé státy vytvářejí systémy pro snížení důsledků zdravotního postižení. Mezi tyto státy patří i Česká republika. Usnesením vlády ČR č. 151 ze dne 8. 5. 1991 byl ustaven Vládní výbor pro zdravotně postižené občany, který po svém založení vypracoval Národní plán pomoci zdravotně postiženým občanům. Tento Národní plán byl aktualizován usnesením č. 493 dne 8. 9. 1993 na Národní plán opatření pro snížení negativních důsledků zdravotního postižení.
Požadavky stanovené v Národním plánu pomoci zdravotně postiženým občanům se dosud nepodařilo realizovat, byla sice převážná část opatření splněna, přesto Vládní výbor pro zdravotně postižené občany na společném zasedání s představiteli organizací zdravotně postižených v dubnu 1996 uložil provést další aktualizaci Národního plánu. Vznikalo stále více organizací, které hájily zájmy jednotlivých druhů zdravotního postižení. Tyto nově vzniklé iniciativy se sdružily pod Sbor zástupců organizací zdravotně postižených, který v roce 2001 měl 77 zakládajících organizací. Dnešní počet 112 organizací zastřešuje Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, která je reprezentantem těchto organizací. Situace zdravotně postižených v jednotlivých zemích je pravidelně monitorována Organizací spojených národů, Radou Evropy, Mezinárodní organizací práce. Monitoring se stal povinnou součástí „Výroční zprávy o dodržování lidských práv" předkládaný americkému Kongresu.
V následujících článcích vás seznámíme s nejzávažnějšími kapitolami Národního plánu opatření pro snížení negativních důsledků zdravotního postižení. Ne všechna opatření jsou v současné době plněna bez problémů a průtahů. Jsou to např. Výchova veřejnosti, Rehabilitace, Služby, Odstraňování bariér, Vzdělávání, Zaměstnávání aj.
Aktualizace 9.11.2012
Autor: rep
Datum: 8. 11. 2012 | Zobrazeno (485x) | Autor: Redakce
Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.
vzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz
Aktuální rozhovor:
Rádi sdílíme z webu mujrozhlas.cz desáté pokračování unikátní série Příběhy sportovců, které je věnováno handicapovanému cyklistovi Ivo Koblasovi. Rodák z Brna je medailista z velkých paralympijských šampionátů. Těžká epilepsie v dětství, náročná operace mozku, nic z toho ho nezastavilo v cestě za ...
více »Máte handicap a chcete si vyzkoušet tandemový seskok padákem, řízení letadla, let v akrobatickém či bezmotorovém letadle, nebo si užít vyhlídkový let?
Vstupte »
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE |
Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...
Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt
Copyright 2024 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.