I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

NADACE AGEL přispěla na speciální výcvik asistenční fenky

Asistenční fenka Jůlinka pomáhá Soni Szwajnochové ze Sušice překonávat tíhu duševního onemocnění. Tři a půl letá fenka zlatého retrívra doprovází svou majitelku do školy i k lékaři a společně také provádí canisterapii a účastní se záchranářských soutěží. NADACE AGEL přispěla na výcvik fenky specializovaný pro lidi s duševním onemocněním částkou 30 tisíc korun. Díky své fence Soňa sportuje, tráví čas mezi lidmi a znovu žije plnohodnotný život bez úzkostí a strachu.

Soňa vděčí své asistenční fence za uzdravení těla i duše.  „Díky Jůlince jsem mohla postupně snížit medikaci a můj život se stal pestřejším a aktivnějším. Trpím těžkou smíšenou poruchou osobnosti s úzkostně depresivními reakcemi a se sklony k těžkému sebepoškozování a k sebevražednému jednání. Opakovaně mě hospitalizovali na psychiatrii, prošla jsem skupinovou a individuální psychoterapií a stále chodím k psychoterapeutce a psychiatričce. Ze svých zkušeností vím, že nejlepší terapeut má kožich a čtyři tlapky,“ říká s úsměvem čtyřiatřicetiletá Soňa, studentka fyzioterapie Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Původně si Soňa pořídila štěně proto, aby se nestranila lidí a chodila ven, ale Jůlinka se stala její osobní terapeutkou a oporou v každodenním životě. „Nejprve jsem ji cvičila sama a teprve s pomocí NADACE AGEL jsem ji mohla svěřit do výcviku trenérce Kateřině Studené z čáslavského centra Pes partner a povýšit ji na asistenční fenku, která mě dokáže zklidnit, v případě nutnosti přivolat pomoc a výborně zprostředkovává komunikaci mezi mnou a ostatními lidmi,“ popisuje Soňa s tím, že se díky tomu vrátila ke svým koníčkům, jako je plavání nebo cestování.

S asistenční fenkou není Soňa na své onemocnění sama a má pro koho žít. „Bez Jůlinky jsem byla nesamostatná a děsila mě i návštěva pošty či lékaře, odkud jsem několikrát ze strachu utekla. S ní se cítím v bezpečí, nebudí mě noční můry a netrpím úzkostmi. Navíc se lépe soustředím, takže mám vynikající studijní výsledky,“ uzavírá spokojená Soňa, která se v budoucnu chce profesně věnovat zooterapii u dospělých s duševním onemocněním.

Největší odměnou je pro mě vědomí, že naše finanční podpora má pro paní Soňu obrovský význam a díky ní žije svůj život opět spokojeně a aktivně,“ pochvaluje si Bc. Veronika Dostálová, výkonná ředitelka NADACE AGEL.

NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila přes 850 žadatelů celkovou částkou přesahující 23 miliónů korun.

 

Zdroj: www.agel.cz

 Podporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Vyzkoušejte bezbariérové taxi v Brně

1.bezbariérové taxi v Brně vozí vozíčkáře na elektrickém i mechanickém vozíku, a to i bez přesedání. Možnost odvozu i kočárků, skůtru...

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2020 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.