I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

NADACE AGEL podpořila paralympijského vítěze nákupem nového vozíku

Medaile z olympiády, mistrovství světa i mistrovství Evropy na jedné straně, bezmoc a odkázanost na okolí na straně druhé. I tak by se dala popsat životní situace Radima Běleše z Frýdku Místku, který jako handicapovaný atlet úspěšně reprezentuje Českou republiku v hodu diskem a kuželkou, je úspěšný manažer, je šťastně ženatý a má dvě dospívající dcery. Přesto jej ještě donedávna trápil starý nevyhovující mechanický vozík, který již dosloužil. Na nákup nového mu přispěla NADACE AGEL, a to částkou přesahující 50 tisíc korun.

„V životě jsou chvíle, kdy každý člověk potřebuje pomoci, a já jsem se v takové situaci ocitl právě před nedávnem. Potřeboval jsem finance na nový běžný mechanický vozík, který pro mě znamená žít. Vozíky, které hradí pojišťovna, bohužel nejsou vhodné pro lidi, jako jsem já, kteří mají částečně postižené i horní končetiny,“ vysvětluje pan Radim Běleš s tím, že svůj běžný mechanický vozík využívá nejen k běžné sebeobsluze a denním činnostem, ale také pro sport, ve kterém dosahuje mimořádných úspěchů.

Radim Běleš získal v posledních dvaceti letech konkrétně jednu zlatou a dvě stříbrné medaile na letních paralympijských hrách, a také zlatou, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile na Mistrovstvích světa v atletice handicapovaných. Soutěží v disciplínách hod diskem a hod kuželkou. V posledních osmi letech přitom i na tyto sportovní aktivity využíval jediný vozík, který nyní již dosloužil.

 Radim Běleš úspěšně reprezentuje Českou republiku v hodu diskem a kuželkou

Při nákupu nového vozíku se mu rozhodla pomoci NADACE AGEL, která pořízení aktivního mechanického vozíku typu Quickie Helium plně finančně pokryla částkou přes 52 tisíc korun. Díky novému vozíku se nyní bude moci pan Běleš pohybovat daleko snáze, a to při použití minimální síly. „Pan Běleš je člověk s obrovskou energií a optimismem, nemluvě pak o jeho výjimečném talentu. To, že jsme mu mohli prostřednictvím NADACE AGEL pomoci, a pořídili pro něj nový vozík, je pro nás čest. Upřímně mu přejeme jen to nejlepší v osobním, pracovním, i sportovním životě,“ říká za NADACI AGEL Maya Nováčková, členka správní rady.

NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným pomáhá již od roku 2011, kdy byla založena. Více informací, včetně formuláře žádosti o nadační příspěvek, najdou zájemci na webu nadace.agel.cz.

 

 

Zpracoval: ret

Zdroj: nadace.agel.cz

Datum: 15. 2. 2018 | Zobrazeno (81x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Bojovník na dvou kolech Martin Horký

Další zajímavou osobností, kterou vám chceme představit, je Martin Horký. Martin Horký je účastníkem mezinárodního motocyklového šampionátu pro handicapované jezdce - International Bridgestone Handy Race, který se jede při vybraných závodech MotoGP a WorldSBK. A jde mu to skvěle...

více »
Wannado Festival 2019 - Praha

Největší náborový sportovní festival v České republice pro rodiny s dětmi od 3 do 18 let. Nezáleží na tom, jestli už vaše dítě sportuje nebo se na výběr ideální pohybové aktivity teprve chystá. Festival vašim potomkům nabízí možnost vyzkoušet si tradiční sporty, i ty, o kterých se jim ani nesnilo. Vstup na akci je zdarma.

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2019 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.