I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

NADACE AGEL podpořila českého paralympijského reprezentanta v jeho cestě za zlatem

Arnošt Petráček je reprezentantem České republiky v plavání, držitelem zlaté medaile z paralympijských her v Riu de Janeiru a stříbrné medaile z paralympiády v Tokiu. Navzdory vrozeným zdravotním obtížím drží několik evropských a světových rekordů, a kromě zářivých sportovních úspěchů je také vysoce aktivní v přednáškové činnosti, kdy vypráví hendikepovaným i nehendikepovaným posluchačům svůj životní příběh, inspiruje je a motivuje. Podpořit jej v jeho sportovní přípravě, ale i splnění aktuálního cíle – zlaté medaile z paralympiády v Paříži, se rozhodla i NADACE AGEL, která Arnošta Petráčka podpořila částkou 50 000 korun na sportovní přípravu.

Arnošt Petráček se narodil v roce 1991 v Písku, a to s chybějícími pažními kostmi a luxacemi kolenních kloubů. Tato vrozená vada ho však nijak neomezila ve sportovních aktivitách, zejména pak plavání, ve kterém dnes dosahuje světových rekordů v disciplínách 50 metrů motýlek a 50 metrů znak. „Díky mému handicapu mi lékaři doporučili se pohybovat ve vodě a postupem času se plavání stalo mým velkým koníčkem. Vrcholově plavu již 17 let, ve vodě se pohybuji od 3 let. Největší zlom přišel v roce 2006, kdy jsem se zúčastnil velkých závodů, a to především mistrovství světa v jihoafrickém Durbanu. Tenkrát jsem vybojoval 2. místo, a to byl start mé plavecké kariéry,“říká paralyopionik Arnošt Petráček, který je dnes držitelem zlaté medaile z paralympijských her v Riu de Janeiru a stříbrné medaile z paralympiády v Tokiu.

„Každá paralympiáda má svůj příběh, bylo to vždy velmi psychicky náročné. Například na první paralympiádě v Pekingu bylo náročné ustát velký tlak ze strany fanoušků. Na tribuně vám fandilo několik tisíc fanoušků a vy jdete na start. Vidět tolik lidí bylo nádherné, ale zároveň psychicky náročné. Nejkrásnější pro mě byla paralympiáda v Riu de Janeiru v roce 2016. Zlatá medaile a největší fandové – rodiče, kteří vám fandí z celého srdce v přímém přenosu na tribuně, to bylo na tom to nejkrásnější. Odsud jsem si přivezl zlatou paralympijskou medaili ze závodu na 50 metrů znak,“uzavírá Arnošt Petráček, jehož dalším cílem a snem je zisk zlaté medaile na paralympiádě v Paříži, která proběhne v roce 2024.

Ke splnění tohoto snu mu dopomohla i NADACE AGEL, která částkou 50 tisíc korun přispěla na jeho sportovní přípravu. „Arnošt Petráček je ohromně inspirující člověk - nejen kvůli svým sportovním výkonům, ale zejména pro svůj optimismus, energičnost a nadhled, prostřednictvím kterého inspiruje všechny okolo. Je nám upřímnou ctí, že jsme jej mohli podpořit v jeho sportovních aktivitách a přiblížili ho ke splnění jeho velkého sportovního snu,“říká Bc. Veronika Dostálová, členka správní rady NADACE AGEL.

NADACE AGEL podpořila Arnošta Petráčka

NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila více než téměř 1800 žadatelů částkou přesahující 45 milionů korun.

 

Zdroj: Agel

Datum: 7. 3. 2023 | Zobrazeno (48x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Aktuální rozhovor:

Roman Lupoměský se celoživotně angažuje v oblasti sluchově postižených

S organizací Neslyšící s nadějí redakčně spolupracujeme již několik let. Její ředitel pan Roman Lupoměský je náš stálý dopisovatel. Pana Lupoměského jsme zařadili mezi naše osobnosti a požádali o rozhovor....

více »
Slovácký Okruh 2024

Slovácký Okruh 2024 - pro paracyklisty (handbike a tricykly) a zdravé cyklisty...

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2024 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.