I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Díky podpoře NADACE AGEL nahradí elektrický vozík muži chabnoucí svaly

Volnost pohybu i pocit samostatnosti a nezávislosti dává nový elektrický vozík devětačtyřicetiletému Filipu Bicanovi z Prahy, který od narození trpí spinální svalovou atrofií. V důsledku nemoci nikdy nedostal možnost chodit a postupně mu ochabují i ty svaly, které dosud mohl používat aspoň k běžným úkonům. Díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 20 tisíc korun na nový vozík může Filip i nadále pracovat, cestovat, ale i houbařit.

V dětství zvládl kromě chůze všechny běžné úkony jako umýt se, najíst se a obléct se z invalidního vozíku, který nikdy neopustil. „Postupným zhoršováním zdravotního stavu jsem čím dál víc odkázaný na pomoc druhých. Sám se pohybuji na vozíku a pomocí hlasu, jedné ruky a očí ovládám počítač, telefon a domácí elektroniku. O to důležitější je možnost samostatného pohybu po bytě, v kanceláři i venku a snadného odpočinku kdekoliv," svěřuje se handicapovaný Filip Bican.

Nový elektrický vozík Sunrise Quickie Q700 Sedeo Ergo, který má speciální sedací systém a Bluetooth modul, dává Filipu Bicanovi vytouženou volnost pohybu doma po bytě, ale i venku, protože na jedno nabití ujede až 30 kilometrů. Umožňuje mu polohovat se při práci webového správce a odpočinout si, když už nemůže. „Na vozíku jezdím rád kamkoliv, nejvíce ho používám doma a při práci, rád chodím do kina a divadla a samozřejmě rád cestuji. Nejdůležitější je pro mě však to, že si můžu na vozíku kdykoliv odpočinout. Vozík má speciální polohovací systém, jde polohovat od rovného lehu až po různé relaxační polohy. To vše je možné i díky NADACI AGEL, které tímto velmi děkuji za podporu," pochvaluje si Filip Bican.

„Cílem NADACE AGEL je ulehčovat život mimo jiné lidem, kteří bojují s těžkou nemocí a s následným fyzickým postižením. Jsem ráda, že díky naší finanční pomoci je Filip samostatnější, může se volně pohybovat a stále žít aktivně," míníBc. Veronika Dostálová, členka správní rady NADACE AGEL.

Filip se na vozíku vydává do přírody i do ciziny. „Rád houbařím v rovinatějším lese, kde se dá u cest stále najít hromada hub. Také rád jezdím do Velkých Losin a vloni jsem byl po 30 letech také v Janských Lázních. S vhodným polohovacím vozíkem zvládám i delší cesty. Vloni jsem jel autobusem do Chorvatska. Asi nejdále jsem před lety vyrazil s přáteli bezbariérovým autobusem do Řecka. Celou cestu, která trvala dva dny, jsme seděli na elektrických vozících," vzpomíná Filip Bican na svůj adrenalinový zážitek, který by podle svých slov nyní už nezvládl, přestože dvakrát týdně cvičí s rehabilitační sestrou a dělá dechová cvičení.

Spinální svalová atrofie (SMA) je progresivní genetické onemocnění, se kterým se narodí ročně deset dětí a v důsledku kterého postupně ochabují svaly. Nejvážnější projevy komplikují dětem polykání i dýchání a většina z nich se dožívá dvou až tří let. Současné děti mají možnost biologické léčby, která předpokládá aplikaci injekce do mozkomíšního moku s látkami na podporu tvorby bílkoviny, která postup nemocí oddálí. Jedna dávka této vakcíny vyjde na 2 miliony korun.

NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila přes 1 000 žadatelů celkovou částkou přesahující 27 miliónů korun.

 

Zdroj: Agel.cz

 

Datum: 18. 5. 2020 | Zobrazeno (58x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Handicapovaní rybáři - Příjem nových členů

Handicapovaní rybáři - Příjem nových členů z řad ZTP, ZTP/P

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2020 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.