I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Díky podpoře NADACE AGEL je Ivo Koblasa nejúspěšnějším českým paralympionikem

Zasloužený titul nejúspěšnější paralympionik vynesly šestadvacetiletému Ivu Koblasovi, který trpí od narození dětskou mozkovou obrnou a epilepsií a na kole jezdí od svých tří let, účasti v závodech na Mistrovství světa v cyklistice na silničním kole v holandském Emmenu a na dráze v holandském Apeldoornu. Svou reprezentací na cyklistických závodech v Česku  i v zahraničí úročí finanční podporu NADACE AGEL, která mu letos přispěla částkou 100 tisíc korun.

Nadace od svého vzniku podpořila již 960 žadatelů a jsme velmi rádi, že Ivo je jedním z nich. Iva Koblasu podporujeme od roku 2013 a dosavadní celková částka podpory činí 430 tisíc korun. I pro nás je velmi povzbuzující, když díky naší pomoci může Ivo jezdit a vyhrávat další cyklistické závody a propaguje myšlenku integrace handicapovaných a zdravých cyklistů,“ pochvaluje si Bc. Veronika Dostálová, členka správní rady NADACE AGEL.

Píše se rok 1999 a šestiletý Ivo prodělává kvůli medikamenty nezvládnutelné epilepsii operaci mozku, takzvanou kalosotomii, kdy se provádí oddělení obou hemisfér mozku. Po této operaci se musí učit znovu chodit, mluvit, jezdit na kole, lyžovat a zvládat běžné každodenní činnosti. Tehdy se pro Iva stává neodmyslitelným společníkem kolo, nejprve jakožto rehabilitační pomůcka a později posedlost, která ho žene kupředu k vysněným cílům. Ročně najede 15 tisíc kilometrů.

Cyklistické cíle a vítězství se postupně naplňují, když Ivo trénuje pětkrát týdně na silničním kole, jednou v posilovně a na dráze, až přichází letošní úspěšná sezóna. „Letošní rok je snový, protože se mi zúročilo hodně let dřiny a mé odhodlání a vybojoval jsem 4. místo na silničním kole na Mistrovství světa v holandském Emmenu a dvě 2. místa v silničním závodě v Kanadě a v Itálii, kde mě podpořila právě NADACE AGEL, za což velmi děkuji,“ říká jeden z nejúspěšnějších českých paralympioniků a zároveň nejlepší paracyklista na bicyklu Ivo Koblasa, vítěz Světového poháru v silničním závodě v italském Meranu, několikanásobný vítěz evropských pohárů a šestnáctinásobný mistr ČR v silničních závodech a časovce, pětinásobný účastník světových pohárů a čerstvý účastník mistrovství světa v Holandsku.

Ivo Koblasa na MS v Riu, 2018, Zdroj Archiv Iva Koblasy

Ivo se díky výsledkům stává nejen sportovním, ale především lidským vzorem pro další handicapované sportovce v celé České republice. „Jeho životní příběh motivuje a přináší naději desítkám dalších následovníků. Ivo nejenže je úspěšný paralympionik, působí i jako propagátor integrace handicapovaných a zdravých cyklistů, kdy svým startem v závodech vždy budí zaslouženou pozornost. V roce 2019 Ivo svojí účastí podpořil charitativní akce na území Moravy a statutárního města Brna i Charitativní běh Těšínská osmička,“ říká Ivo Koblasa starší, otec a manažer profesionálního cyklisty.

NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila přes 960 žadatelů celkovou částkou přesahující 26 miliónů korun.

 

Zdroj a autor: www.agel.cz 

Datum: 18. 12. 2019 | Zobrazeno (44x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Vyzkoušejte bezbariérové taxi v Brně

1.bezbariérové taxi v Brně vozí vozíčkáře na elektrickém i mechanickém vozíku, a to i bez přesedání. Možnost odvozu i kočárků, skůtru...

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2020 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.