I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Díky NADACI AGEL asistuje tříletému Erikovi asistenční pejsek Egon

Ačkoliv teprve zanedlouho oslaví teprve třetí narozeniny, musí malý Erik bojovat s těžkými překážkami, které mu život klade do cesty. V kojeneckému věku musel chlapec pro svá onemocnění podstoupit operace mozku a zdravotní komplikace včetně epileptických záchvatů ho trápí dodnes. NADACE AGEL přispěla finanční částkou ve výši 30 tisíc korun rodině malého Erika na pořízení asistenčního pejska Egona. Celodenní přítomnost čtyřnohého chlupáče pomáhá být chlapci nejen klidnější, ale také uvolněnější během epileptických záchvatů.

Pátým členem rodiny Mildnerových se v lednu 2023 stal černý chlupáč Egon, ten má za úkol pomáhat tříletému Erikovi, který trpí řadou nemocí. V pěti týdnech prodělal Erik masivní krvácení do mozku, mozkový infarkt v levé hemisféře a vznikl u něho hydrocefalus (hromadění mozkomíšního moku v komorách nebo dutinách mozku). Jako miminko podstoupilErik mnoho operací mozku, jeho konečná diagnóza je těžký deficit Faktoru VII., těžké krvácení do CNS, hydrocefalus – VP shunt, pravostranná hemiparéza, polymikrogirie, poškození zrakového nervu – nyní už atrofie, levostranná nedoslýchavost a vysoký krevní tlak.

„Doma jsme s Eričkem pravidelně cvičili Vojtovu metodu, Bohathovu metodu, trénovali jsme poškozený zrakový nerv, cvičili jsme ruku pomocí ergoterapie, obden jsme jezdili na hemodialýzu, 3-4x týdně na rehabilitace, hipoterapii a cvičili Feldenkraisovou metodu.V roce 2021 se však přidala epilepsie. Bohužel léky na epilepsii se neslučují s Erikovou jinou diagnózou. Erik prodělává okolo 40 epileptických záchvatů denně a my mu nemůžeme pomoci,“ uvádíErikova maminka Klára Mildner.

Jak Erik rostl, jeho zdravotní stav se začal zhoršovat. Na doporučení lékařů zařadili rodiče na seznam rehabilitací také canisterapii, která od samého začátku chlapci velmi pomáhala. „Eriček na canisterapii reaguje dobře, je klidnější a pří záchvatech uvolněnější. Vzhledem k četnosti záchvatů nebylo docházení canisterapeutického pejska dostačující. Po konzultaci s lékařem jsme se rozhodli pořídit Erikovi asistenčního psa, aby mohl být se synem v blízkém kontaktu kdykoliv je to potřeba,“říká Erikova maminka a dodává, že přítomnost Egona v domácnosti bylo to pravé rozhodnutí.

„Věřím, že canisterapie aneb léčba psí láskou má smysl. Proto NADACE AGEL již poněkolikáté přispěla na asistenčního a canisterapeutického pejska. Egon bude určitě skvělým parťákem a pomocníkem pro Erička a jeho rodinu,“říká Bc. Veronika Dostálová, členka správní rady NADACE AGEL.

 

„Ze srdce bych chtěla poděkovat NADACI AGEL za jejich finanční dar. Jejich příspěvek nám pomohl k částečnému uhrazení asistenčního psa Egonka, který je velký pomocník pro našeho syna Erička. Egon hlídá Erička, hodně mu pomáhá při rehabilitaci. Za jeho působení u nás je Eriček mnohem klidnější, je vidět, že mu Egonek pomáhá,“popisuje Erikova maminka.

NADACE AGEL sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila více než 1750 žadatelů částkou přesahující 45milionů korun.

 

 

 

Zdroj: Agel.cz

Datum: 16. 2. 2023 | Zobrazeno (50x) | Autor: Redakce



Podporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Handicapovaní rybáři - Příjem nových členů

Handicapovaní rybáři - Příjem nových členů z řad ZTP, ZTP/P

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2023 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.