I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Vážení přátelé cechu rybářského, příznivci handicapovaných rybářů!

Dovolte, abychom Vás níže uvedeným textem informovali o průběhu 18. Mistrovství světa handicapovaných rybářů a 9. mistrovství světa veteránů v plavané 2016, jehož pořádání se ujal pod záštitou Českého rybářského svazu Sportovní klub Pardubice, který MS pořádal na řece Labi v Pardubicích.

Chtěli bychom Vás jako hospodáři ČRS MO Kladruby seznámit s průběhem celého klání, s našimi postřehy z akce, které jsme se jako pozorovatelé a asistenti účastnili a především s celkovým úspěchem našeho reprezentačního týmu.

Jedenáct zemí, které se účastnilo mistrovství, přijelo do Pardubic v průběhu nedělního či pondělního dne a po svém ubytování počaly v pondělí 1. června povinnými tréninky na závodních úsecích. Spolu s handicapovanými, přijelo i čtrnáct závodních týmů veteránů, kteří soupeřili na přilehlém úseku. Ač byli závodníci úsekem cca 2km odděleni, jejich soudržnost k týmům svých zemí a vzájemná rivalita nasvědčovala napínavému boji.

České národní mužstvo přijelo do Pardubic v zastoupení pěti reprezentantů ČR (4+1 náhradník), které bylo složeno na základě rozhodnutí hlavního trenéra reprezentace Richarda Konopáska, který nominoval mužstvo ve složení Bohumil Sedláček, Jiří Havel, Radim Kozlovský, Martin Růžička a Emanuel Vyhlídal. Každému ze závodníků dle pravidel FIPS byli nápomocni asistenti ve složení třech bratrů Konopásků, Richarda, Josefa, Ladislava a Radka Hrona. Soudržnost a souhru jednotlivých členů reprezentace zajišťovali kapitáni Pavel Syrovátka a Václav Česák. Garantem závodu byl předseda ČRS MO Kladruby pan Oldřich Miler.

Český tým od začátku povinných tréninků vsadil na rybolovnou techniku plavané „odhoz“, tzn., že věřil výskytu ryb na delší vzdálenost od břehu, oproti všem ostatním týmům, které preferovaly techniku lovu na „děličku“, kdy je lov zaměřen na chytání v blízkosti břehu. V trénincích se technika odhozu osvědčila, úlovky byly větších rozměrů, a proto odhoz naše národní mužstvo zvolilo pro první den závodu jako ideální.

V pátek po ranním losování lovných míst se závodníci odebrali do svých sektorů, kde signálem započal litý boj jednotlivých států. Ze čtyřiceti čtyřech závodníků byl náš tým jediný, který pro své čtyři reprezentanty zvolil techniku lovu odhoz. Volba po výsledcích prvního dne se zdála vhodná, vybojovali jsme čtvrté místo v družstvech, ale začalo se spekulovat o změně, abychom dosáhli medailového umístění. Přeci jen nás některá družstva na děličku přechytala a naši trenéři se rozhodli pro druhý den závodu zvolit lov na děličku. Do pozdního večera probíhaly technické přípravy…

Druhý den, opět v příznivém počasí na březích řeky Labe, zaujali závodníci své nově vylosované sektory a šlo se do finále. Všichni, i nově naše mužstvo, preferovalo způsob lovu na děličku. Po vstupu do sektoru a zamyšlení našeho nejzkušenějšího reprezentanta Bohumila Sedláčka a trenéra Richarda se oproti týmové domluvě rozhodli pro odhoz, což, jak se ukázalo, bylo v daném sektoru nejlepší volbou…Bohouš zde deklasoval své soupeře a v sektoru vyhrál. K této metodě lovu se rozhodl po hodině chytání i Radim Kozlovský a i jeho volba byla šťastným řešením – vychytal druhé místo v sektoru. I ostatní reprezentanti, Jiří Havel a Martin Růžička, ač nezvolili odhoz, byli ve svých sektorech úspěšní a celkový součet výsledků za dva dny vynesl českému týmu handicapovaných rybářů za reprezentanty Chorvatska vynikající druhé místo. Jen mezi řečí…sobotní den jsme vyhráliJ. Krásným výsledkem je i páté místo Bohumila Sedláčka v jednotlivcích.

Chtěli bychom tímto poděkovat našim reprezentantům a asistentům za jejich výsledek, za napínavé klání do posledních chvil a za přátelskou atmosféru, kterou nám hospodářům, v době naší přítomnosti vytvořili.

Výsledková listina družstva

Mnohokráte všem nejen z reprezentačního týmu děkujeme a s Vámi, kterým výše uvedené píšeme, se velmi rádi o naše zážitky dělíme! Věříme, že nám budete nadále držet palce a budete podporovat handicapované rybáře.

 

Zdroj a kontakt:

email: handicapovanirybari@gmail.com

www: http://handicap-rybari.cz

 

Zpracoval: ret

Datum: 8. 6. 2016 | Zobrazeno (85x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Motorkář bez ruky Radek Skalický

Motivační rozhovor s dalším motošílencem ...

více »
Závody terénních čtyřkolek a motorek pro handicapo

Mnoho lidí s handicapem zvyšuje svou mobilitu čtyřkolkou.

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2020 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.