V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...
V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
První říjnový víkend se uskutečnily tradiční podzimní závody pořádané naší organizací MO Kladruby.
V sobotu do závodu nastoupilo 28 dospělých rybářů. Něžné pohlaví tentokráte zastupovala pouze Jitka Zrnová.
Počasí odpovídalo roční době, kdy teplota po ránu byla okolo 0° C. Ta se během dne vyšplhala na přijatelné hodnoty a za bezvětří a v podmračeném dni to vypadalo na vcelku přívětivý den k rybaření.
Rybáři s ohledem na informaci o pondělním zarybnění Záhorské pěknými pstruhy věřili, že nějakého toho duháka si určitě chytnou. Bohužel se očekávání pořadatelů a závodníků nenaplnila. Nově nasazení pstruzi se zřejmě rozkoukávali, nebo neměli hlad :o). Takže v měřícím korýtku končili kapři, amuři a občas nějaká ta bíla ryba. Úlovků bylo tentokrát v porovnání s 24hodinovým závodem poskromnu. Každopádně několik rybářů na ryby vyzrálo a své úlovkové lístky odevzdávalo se zápisem. Prázdných úlovkových lístků se tentokrát vrátilo 13, a tak se sčítáním byli pořadatelé hotovi opravdu velmi rychle.
Vítězem se s 315 cm ulovených ryb stal Richard Studnička, který zároveň s celkovým součtem pořadí 7 vyhrál putovní pohár pro celkového vítěze celého ročníku 2025 a odnesl si hodnotnou cenu – echolot Lowrance od sponzora Wawy boats. Na druhém místě s 296 cm skončil Jaroslav Havel a třetí místo vybojoval za 274 cm Vladislav Semerád. Největší ulovenou rybou byl 65 cm dlouhý amur, kterého zdolal Martin Kovář.
Závodníci umístění do 10. místa si odnesli ceny od našich sponzorů a všichni si závěrem pochutnali na vepřovém z lorny.
Pořadatelé se poté začali chystat na nedělní závody dětí.
Z předem nahlášených 45 závodníků jich s doprovodem nakonec dorazilo 38, a to z blízka i daleka. Kromě dětí z naší organizace si přijely zazávodit i děti z Benešova, Kácova, Mělníka, Soutic, Plané nad Lužnicí, Prahy, Českého Šternberka, Vlašimi a Vožice. Děti, jak už tomu bývá, byly před závodem rozděleny do dvou věkových kategorií.
V 9:00 byl závod odstartován. Ryby braly velmi podobně jako předcházející den. Ukázalo se, že místa, kde byli předešlý den úspěšní dospělí, byla ta správná i pro nedělní závod.
Celkovou vítězkou v mladší kategorii a zároveň nejlepší rybářkou se stala Lenka Novotná se 196 cm ulovených ryb, druhé místo patřilo Lukasi Langerovi, který bral také cenu za největší rybu (amur 65 cm) a o třetí místo se podělili Elen Bauerová a Libor Fišer. Kategorii starších dětí ovládl Antonín Kovář se 101 cm ulovených ryb, druhý skončil Vojtěch Kalimon a bronz bral Radim Fišer.
Po ukončení závodu následovalo občerstvení (podával se výborný kuřecí hamburger) a poté se děti odebraly k vložené disciplíně, kterou byla rybolovná technika. Tu vyhrál Šimon Douda, druhý skončil Antonín Kovář a třetí byl po rozhozu Jonáš Lhotka.
Jako zpestření byla střelba na terč ze vzduchovky s Jardou Havlem.
O děti bylo během závodu skvěle postaráno díky velkému množství koláčů, jež dodala pekárna Turek, sladkostí a zákusků z pekařství Mařenka. Nově byla dětem podávána horká čokoláda od Jiřího Bauera.
Vítězové si odnesli poháry věnované Středočeským územním svazem, pěkné ceny našich partnerů Delphin, Saenger, DK Fishing, Nikl, Timar mix, Graffishing. Krásné dorty dětem vyrobilo pekařství Mařenka. Každý závodník obdržel medaili a batoh s propagačními předměty SÚS, krmením, sladkostmi od Vandemoortele, La Lorraine, Zeelandia a ovoce z Bakkeru Divišov. Na závěr vyhlašování jsme si pro závodníky připravili losování o hodnotné ceny od rodiny Havlů, a musíme říct, že losování děti zase opravdu bavilo.
Závěrem bychom chtěli poděkovat všem závodníkům, členům naší místní organizace Kladruby, našim podporovatelům a kamarádům za přízeň a pomoc.
Samozřejmě velké poděkování patří všem sponzorům za krásné a hodnotné věcné ceny nejen pro tento závod, ale za celoroční podporu – Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, DK Fishing, Delphin, Mivardi, Karlovi Niklovi, Davidovi Lužnému-Graffishing, ABF-ForFishing, Wavy Boats - LOWRANCE, FOX, Standovi Komendovi z Restaurace u Piškota v Kladrubech, poháry Respo, Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, King of the Lake, Pekárna Turek, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Kofola a.s., rodině Havlů, rodině Hanikýřů, rodině Sátrových a obci Kladruby. Internetovým portálům SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Chytej, Inrybar, Rybářský rozcestník, iRybářství a další.
Těšíme se na Vás u vody na příštích závodech nebo třeba na výstavě For Fishing 2026, která se koná od 19. 2. – 22. 2. 2026
Za výbor MO Vám přejeme hodně zdraví a rybářských zážitků i v novém roce 2026.
Jan Porhansl, Petr Krym a Jakub Starý
Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.
vzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz
Aktuální rozhovor:
Rádi sdílíme z webu mujrozhlas.cz desáté pokračování unikátní série Příběhy sportovců, které je věnováno handicapovanému cyklistovi Ivo Koblasovi. Rodák z Brna je medailista z velkých paralympijských šampionátů. Těžká epilepsie v dětství, náročná operace mozku, nic z toho ho nezastavilo v cestě za ...
více »Máte dítě, které je handicapované a hledáte další možnosti? Potřebujete zkontrolovat, zda jste využily všech možností sociálních dávek? Hledáte nové způsoby péče o své dítě? POMŮŽEME VÁM NAJÍT SPRÁVNOU CESTU...
Vstupte »
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE |
Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...
Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt
Copyright 2025 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.