Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Handbike a já

Jenže abych si handbike vůbec mohl pořídit, tak jsem byl nucen sehnat i nějaké ty sponzory, kteří by byli ochotni mi s koupí kola pomoci.

Handbikeři Mošnička, Tománek..

Nakonec se poštěstilo a získal jsem v té době 50.000 Kč od státu, což pokrylo jen poloviční cenu kola. Stále mi ale velká část financí chyběla a tak jsem požádal nadaci Charty 77, která mi přispěla 15.000 korun. Dále jsem žádal o příspěvek i obec Dublovice, kde od malička bydlím a i ti mi přispěli částkou 20.000 korun, ale přesto jsem musel sáhnout do rodinného rozpočtu a vložit do handbiku 15.000 korun ze svého.

Určitě si říkáte, to tisíce jen lítají, ale je to tak, kolo pro hendikepované, respektive pro vozíčkáře stojí 100.000 korun a to je to nejlevnější a v základním vybavení. Když vezmete fakt, že pro zdravého člověka se dá koupit slušné kolo pod 5.000 korun, tak to je hodně velký rozdíl.

Na kolo jsem nakonec finance sehnal a tak mi nezbývalo nic jiného, než objednat a počkat až se můj handbike vyrobí. Netrvalo to dlouho a kolo jsem měl doma a byl natěšený na svou první jízdu. Musím říct, že to byla docela fuška, ale ten pocit volnosti byl úžasný. Postupně jsem vyjíždět na kole čím dál častěji a trasy se také prodlužovaly. Dokonce jsem si chtěl kolo trošku vylepšit, tak jsem začal shánět nějaké díly ke kolu, které jsem potřeboval a právě díky tomu mi byl představen další handbiker, který bydlí nedaleko mě.

Po naší první schůzce mě doslova ukecal, abych vyzkoušel jezdit na kole závodně, že taky jezdí a je to super. Jelikož jsem člověk, který dlouho neváhá, tak jsem slíbil že to zkusím. Nakonec jsem absolvoval první závod a následovaly další, které mi po roce a půl závodění napověděly, že bych potřeboval, jiné kolo (závodní speciál).

Proto jsem nelenil a začal shánět finance na závodního handbika, který stál 165.000 korun v základu, opět se mi poštěstilo a přispěla mi firma Sipadan a.s. http://www.sipadan.cz/ , hejtman středočeského kraje, obec Dublovice, ale i já jsem opět musel vložit chybějící část.

Opět mi bylo umožněno dělat něco, co mě baví, začal jsem na plno závodit a i nějaké ty výsledky se dostavily. Nadále se snažím trénovat za pomoci trenéra, také se stále snažím shodit nějaké to kilo a doufám, že tahle snaha přinese své ovoce.

Autor: ret

Datum: 5. 9. 2012 | Zobrazeno (72x) | Autor: Redakce

Podporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník