I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Stanovisko Neslyšících s nadějí

Stanovisko Neslyšících s nadějí: „Co chybí v programu Udržitelných rozvojových cílů 2030 v oblasti zdravotně postižených“

Realizace Udržitelných rozvojových cílů (SDGs) jako součást „globální problematiky, kterou je třeba řešit komplexně a na základě soudržnosti všech jednotlivců, kteří mají problémy“, je na počátku a je těžko vysvětlit, jakým způsobem bude realizována agenda spojená se zdravotně postiženými. Cíle a podcíle SDGs jsou interpretovány v souladu s ustanoveními a duchem Úmluvy OSN o právech osob se zdravotním postižením.

Mezinárodní aliance zdravotně postižených (dále jen IDA) zveřejnila nový dokument Agenda 2030, ve kterém chybí specifické potřeby dle Úmluvy o právech pro osoby se zdravotním postižením (dále jen UNCRPD), jak realizovat začleňování osob se zdravotním postižením. Nový program obsahuje velké množství cílů a podcílů, které jsou spojovány s UNCRPD, ovšem chybí praktický důraz, který by představoval jak a proč by se osoby se zdravotním postižením měly zapojit co programu Udržitelných rozvojových cílů na národní úrovni. Kdyby nebylo programu Udržitelných rozvojových cílů a Úmluvy, problematika osob se zdravotním postižením by nebyla v popředí globální agendy.

Můj pohled na tento program je, že oproti Rozvojovým cílům tisíciletí přišel na řadu zdravý rozum, který byl v minulosti bohužel omezen z finančních důvodů. Ovšem není mi jasný program Agendy 2030, který výslovně zahrnuje různé oblasti jako je vzdělávání, zaměstnanost, přístup do měst, snižování nerovností a členění dat, dále vyzývání k posílení zranitelných a marginalizovaných lidí, včetně osob se zdravotním postižením. Dle demografických dat je počet zranitelných a marginalizovaných osob 1 ku 1000, a zhruba 80 procent osob se zdravotním postižením žije v chudobě. Moje naděje je postavit osoby se zdravotním postižením do středu vymezení chudoby celosvětově, což by se díky vlivu principů Agendy 2030 a rčení „Nikoho nechat za sebou“ mohlo při dobré vůli podařit. Uvidíme, jak bude v příštích letech dosahováno pokroku pro osoby se zdravotním postižením. Každému státu nyní roste HDP dle měřítek Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), ale ve skutečnosti jsou země stále chudé, například Moldavsko a Gruzie, které jsem měl možnost poznat na vlastní kůži.

Autor: Roman Lupoměský

www.neslysicisnadeji.org

Datum: 12. 4. 2016 | Zobrazeno (67x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Sportovní rybolov Příčovy

Nedávno jsem vyzkoušel rybaření na sportovním rybníku v Příčovech u Sedlčan. Specializuji se na kapry a doposud jsem rybařil pouze na tekoucí vodě, převážně na Slapech.

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2023 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.