I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Politické komentáře: Pokud moje neschopnost nebude relevantní v budoucnu?

V současné době se díky biomedicínským pokrokům rychle mění svět. Změny se odehrávají nejen jako důsledek nezávislého výzkumu, ale také v návaznosti na politické tlaky, například OSN a jejich Úmluva o právech osob se zdravotním postižením. Společnost se snaží, aby ubývalo lidí se zdravotním postižením, nemocných a invalidů. Tyto změny jsou často sporné.

Jeden z členů výboru OSN pro Úmluvu o právech osob se zdravotním postižením Dr. Lovaszy Laszlo, se kterým jsem se viděl naposled před dvěma lety v Praze, říkal, že se k ní připojilo přes šedesát sto států, ale každá vláda musí modifikovat a aktualizovat své strategické, a spíše lidské cíle. Sám se upřímně zmíním, že nejde o „bublinu“ na medicínském poli, ale spíše o biomedicínské inovace na trhu myšlenek. Bylo to považováno za investiční příležitost. Řekne-li se pojem málo definovaný, pochopili jsme, že se většinou má na mysli bio-technologie, což lze vidět v Úmluvě po deseti letech od jejího vzniku, u které začínáme rozebírat nové problémy vyvstávající nepředstavitelnou rychlostí. Existuje robotika, biotechnologie a DNA, které vědecky souvisejí. A budou určitě industrializovány, kvůli rozhodujícím a nejsilnějším politikům, stejně jako vědcům zodpovědným za tyto inovace. Američané popisují téměř každý týden, jak bylo změněno něco velmi hlubokého. Když jsem se narodil přirozeně neslyšící, moji rodiče jsou také neslyšící. Bylo mi řečeno, že se v životě musím vypořádat s touto podmínkou na celý svůj život. Právě pan Dr. Lovaszy Laszlo říkal, že co kdyby tomu tak nebylo? Co kdyby sluchově postižení neměli relevantní kapacitu sluchového aparátu, šlo by to změnit? Mohl by sluch být opraven nebo obnoven? Koneckonců, naše mozky se mohou učit jakýkoli druh informací a to bez ohledu na vazbu s novými biotechnologickými inovacemi. V současné době dělají výzkumy na zvířatech, ale ne na lidech s postižením. Neúspěšným příkladem je dítě narozené v září 2016 (1) a navzdory matčině DNA, která byla nositelkou mutace, která by mohla vést k invaliditě a případným fatálním komplikacím. Tedy to znamená, že lidstvo se biotechnologicky mění. Pravděpodobně se bude pracovat na vývoji nové generace, které říkáme umělá inteligence s mozkovou kapacitu stovek nebo dokonce tisíce lidí. Budou podobni inovacím jako inteligentní služby pro nezávislý život, například Avatar – může interpretovat znakové řeči, komunikující domácnost, dále zařízení a služby pro nevidomé – ulehčí jejich břemeno. Vědci se v rámci biotechnických inovací pokouší o náhradu lidské tkáně, například chybějící nebo paralyzované, nebo čistě za efektivnější. Takové lidstvo by mohlo být brzy schopno získat nové části lidského těla, dokonce možná nehumánní, ovšem „lepší“ než současné. Členové výborů OSN svým přístupem k biotechnickým inovacím znázornili, že nepovažují za právo zůstat zdravotně postiženým.(2) Právě Úmluva je na zodpovědnosti výboru členů, kteří zastupují sluchově postižené z Maďarska a Ruska a ostatní slyšící. Snaží se zabránit znázornění inovací (3), takové záležitostí se netýká zachování práva zůstat zdravotně postiženým.  Komise se zajímají více o postižené a znevýhodněné a proto musí o tomto velmi užitečném tématu přemýšlet.

 

 

Odkaz (1) G. Kolata „Narození dítěte se třemi rodiči“ DNA znamená úspěch pro zakázanou techniku, N. Y. Times, 27. září 2016, https://www.ntimes.com/2016/09/28/health/birth-of-3-parent-baby-a-úspěch-pro kontroverzní postup.

 

Poznámky:

(2) Silný přístup k technologiím, bojíme se rozpuštění menšinové či zranitelné skupiny

(3) konflikty a sociální nepokoje

 

Autor: Roman Lupoměský

www.neslysicisnadeji.org

Zpracoval: retPodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

 

Vítek

Vítek - nadějný spisovatelmladý nadějný spisovatel
Aspergerův syndrom, IQ 133
Blog Vítka

Aktuální rozhovor:

Paralympionik a fotograf Jan Povýšil

Další osobností, kterou vám chceme představit je vozíčkář, dlouholetý reprezentant v plavání a jeden z našich medailově nejúspěšnějších paralympioniků Honza Povýšil...

více »
Tichý svět blízkých sousedů

dovolujeme si Vás s touto cestou pozvat na konferenci pod patronátem Ministerstva zahraničních věcí Tichý svět blízkých sousedů. Pod programem Česko-polského fóra letos poprvé podpořilo MZV ČR začleňování skupin v rámci globální problematiky v oblasti neslyšících. Na konferenci budeme diskutovat o sociální oblasti, vzdělávání jak v ČR, tak v Polsku, především se zástupci různých institucí, fakult, asociací a resortů.

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi společnosti D.I.SEVEN FACILITY za vřelou podporu!

D.I.SEVEN FACILITY s.r.o.

D.I.SEVEN FACILITY
Facility management,
Property management,
Energy management
Náhradní plnění

D.I.SEVEN, a.s.

D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.
Domov Fauny Domov Fauny
Útulek nejen
pro psy a zraněná zvířata

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2017 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.