I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Neurorehabilitační klinika AXON odstartovala Kosmíkovi jeho cestu na Měsíc

V pátek 25.1.2019 ve 12 hodin proběhla na Neurorehabilitační klinice AXON sídlící na Praze 4 tisková konference zahajující celoroční projekt s názvem Kosmík na Měsíc. Cílem projektu je podpora hendikepovaných v jejich terapiích na unikátním robotickém přístroji Lokomat. Projekt přišla podpořit i česká herečka Ester Geislerová, která si chůzi v samotném přístroji veřejně vyzkoušela.

Na tiskové konferenci promluvila primářka a garantka Neurorehabilitační kliniky AXON MUDr. Jarmila Zipserová: „Lokomat je dominantou robotického centra, které jsme začali budovat v roce 2017. Je vhodný pro nejrůznější pacienty jak s poškozením mozku, tak s poškozením míchy a je velkým pomocníkem v terapeutickém procesu.“ Na konferenci dále promluvili ředitel kliniky AXON pan Michal Hu. Dále pak ředitel společnosti Stargen, která přístroje Lokomat dodává pro ČR, SK a Maďarsko, pan Ing. Martin Kaloš. Ten popsal technické parametry zařízení. Herečka Ester Geislerová připomenula fakt, že pro zdravé lidi je to, že normálně chodíme, úplně běžný stav. Ale že si sama i jako matka dvou dětí uvědomuje, jaký vlastně zázrak to je stát na svých zdravých nohách a že si velmi váží snahy pomoci pacientům s postižením dolních končetin.

LokomatProjekt s názvem Kosmík na Měsíc má za cíl společensky a finančně podpořit pacienty s trvalým nebo dočasným postižením dolních končetin i díky terapii na robotickém přístroji Lokomat. Maskot kliniky AXON pejsek Kosmík si dal za cíl, že společně se všemi pacienty kliniky ujdou v Lokomatu během jednoho roku vzdálenost ze Země na Měsíc. Tato je je 384.400 km, Kosmík chce ujít 384 km.

V průběhu tiskové konference si robotické zažízení Lokomat osobně vyzkoušela herečka Ester Geislerová. Během asi půl hodiny ušla v Lokomatu prvních 705 metrů a tím celý projekt odstartovala. Během celého roku se do projektu zapojí další známí herci a sportovci. Akci bude doprovázet série charitativních akcí, koncertů a výstav.

Projekt je možné podpořit i finančně, a to přispěním na bankovní účet pro finanční podporu pacientů: Nadační fond AXON 2201563271/2010.

MUDr. Zipserová: „Sama klinika vznikla v roce 2014 a postupně se rozšiřuje. Jsme nesmírně šťastni, že právě Lokomat na naší klinice je, protože to je výborná terapeutická pomůcka.“

Akce se odehrála v budově Kliniky 2 na adrese Marie Cibulkové 15, Praha 4. Byla ukončena rautem, který klinika pro své hosty připravila.

 

Zdroj: Ing. Elena Michálková

Neurorehabilitační klinika AXON

Marie Cibulkové 879/11

140 00 Praha 4, Česká republika

www.neuroaxon.cz

 

 

Datum: 29. 1. 2019 | Zobrazeno (77x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Život bez bariér 2022

Výstava Život bez bariér je pro všechny, kteří se aktivně zajímají o zdraví a komfort sebe sama nebo svého okolí. Zaměřuje se na prevenci, zachování kvality života s nejrůznějšími typy handicapů, připraveny budou poradny a doprovodný program.

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2022 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.