I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

MetLife podporuje hnutí Speciálních olympiád

Nadace MetLife uzavřela v regionu EMEA (Evropa, Střední Východ, Afrika) partnerství s mezinárodním hnutím Speciálních olympiád, které sdružuje sportovce s různými formami mentálního postižení. Společné akce ve 26 zemích napříč regionem proběhly v rámci dobrovolnického týdne MetLife, který začal 23. května. V České republice se MetLife zapojil do celodenní fotbalové akce pro zhruba čtyři desítky mentálně postižených dětí z různých částí ČR, které minulý čtvrtek uspořádalo České hnutí speciálních olympiád společně s Fotbalovou asociací ČR a SK Čechie Smíchov. Aktivně se zapojilo na 15 zaměstnanců MetLife.

 

V průběhu dopoledne děti za asistence zaměstnanců MetLife, hráčů SK Čechie Smíchov a hráčů Speciálních olympiád absolvovaly několik fotbalových tréninkových disciplín – vyzkoušet si mohly například člunkový nebo padákový běh, kličkování s míčem a střelbu na bránu. Do té se jako brankář postavil také oblíbený maskot MetLife, plyšový pejsek Snoopy. V odpolední části měly děti možnost prohlédnout si nové sídlo Fotbalové asociace ČR, kde se setkaly s českým fotbalovým reprezentantem Václavem Pilařem. Součástí dne byl i fotbalový zápas mezi zaměstnanci MetLife a světovými vicemistry ze Světových letních her Speciálních olympiád z Los Angeles 2015.

 

„V rámci našich společensky odpovědných aktivit se snažíme podporovat takové projekty a organizace, se kterými můžeme spolupracovat aktivně, zapojit naše zaměstnance a pomáhat tak, aby to mělo reálný efekt. Spolupráce se Speciálními olympiádami toto splnila do posledního puntíku. Fotbalový den s dětmi jsme si moc užili a těšíme se, že si podobnou akci opět zopakujeme,“ řekla Tereza Kůželová, tisková mluvčí pojišťovny MetLife.

„Díky podpoře organizací jako je Fotbalová asociace ČR a pojišťovna MetLife se nám daří dát mentálně postiženým dětem šanci rozvinout lásku ke sportu, pravidelně se mu věnovat a v budoucnu například i získat další významné mezinárodní úspěchy, které by navázaly na druhé místo našeho týmu na Světových letních hrách v Los Angeles 2015,“ dodává PhDr. Martina Středová, ředitelka Českého hnutí speciálních olympiád, zapojeného do celosvětového hnutí Special Olympics International.      

 


O hnutí Speciálních olympiád

 

Program Speciálních olympiád založila na sklonku 60. let minulého století v USA Eunice Kennedyová–Shriverová, sestra prezidenta Johna F. Kennedyho a uvedla tak v život myšlenku sportování jako prostředku rozvoje osobnosti a integrace lidí s mentálním postižením. Mezinárodní program sdružuje více než čtyři milióny členů v takřka 180 členských státech a od roku 1988 je přidruženým členem Mezinárodního olympijského výboru. V České republice je více než 140 klubů, které sdružují na 2 500 členů. Čestným předsedou hnutí je pan Vlastimil Harapes a patronkou Martina Dlabajová.

 

Zdroj:

Lenka Kabeláčová
www.prmollo.cz

 

Zpracoval: ret

Datum: 1. 6. 2016 | Zobrazeno (127x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Handicapovaní rybáři - Příjem nových členů

Handicapovaní rybáři - Příjem nových členů z řad ZTP, ZTP/P

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2022 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.