I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Klub vozíčkářů Petýrkova, o.s. – oslava 20. výročí existence

V roce 1991 byly předávány bezbariérové byty v Praze 4, Petýrkova ul. Do 98 bytů se stěhovali tělesně postižení lidé. Většina se těšila na svůj vlastní domov, který dosud neměli. Stěhovali se z ústavů pro tělesně postižené nebo se chtěli osamostatnit z vícečlenných rodin. Zanedlouho poznali, že na všechny domácí práce a na sebeobsluhu nestačí, že by potřebovali dopomoc druhé osoby. S myšlenkou založit Klub vozíčkářů Petýrkova, o.s. přišel pan Václav Krejčí, který se pro první roky stal předsedou klubu. Přizval k sobě obyvatele, kteří byli ochotni přijmout myšlenku a věnovat se práci, která by směřovala k pomoci těžce tělesně postiženým v domácím prostředí.

Činnost Klubu vozíčkářů Petýrkova - KVP

V roce 1992 se naplno rozjela činnost KVP. Pomoc těžce tělesně postiženým obyvatelům byla zajišťována muži, kteří si místo vojny zvolili civilní službu. Nebylo to jednoduché. Starosti s výběrem a zaučováním chlapců byly veliké. Finanční prostředky se získávali z grantů od ministerstev, přispíval také městský úřad. Upravila se kancelář pro dispečery, kteří zaznamenávali přání obyvatel a ty pak rozdělovali civilní službě. Podařilo se získat až 14 mužů, takže mohly být zavedeny i noční služby. Obyvatelé, kteří si služby objednávali, byly velmi spokojeni.

   
KVP na cestách-Chorvatsko   

Horší doba nastala, když civilní služba skončila. Výbor Klubu VP se potýkal s nedostatkem ochotných pracovníků, kteří by dokázali poskytovat služby nejvíce postiženým. Problémy byly i se sháněním financí pro stálé pracovníky. Tyto problémy jsou i po dvaceti letech, přestože pomoc obyvatelům se daří díky obětavým pracovníkům výboru zachovávat.

Další činnosti KVP

Kromě potřebné pomoci  obyvatelům se Klub VP také staral o kulturní záležitosti a zájezdy. Zajišťuje vstupenky na koncerty do Rudolfina, divadel. Ze zájezdů jsou to týdenní pobyty v Losinách, v Itálii, Chorvatsku. Zájezdy si každý hradil sám. Jak to bude v příštích letech, není známo z důvodu stálého zvyšování cen. Na tyto zájezdy jezdí i některý z pomocníků, aby se pobytů mohli účastnit i těžce postižení lidé.

 

Setkání u příležitosti 20. výročí KVP

V listopadu 2012 jsme oslavili 20. výročí Klubu vozíčkářů Petýrkova. Vzpomínalo se na počátky vzniku Klubu a shrnula se současná situace. Odměněni diplomem a kytičkou byli ti lidé, kteří se dle výboru Klubu VP zasloužili o neocenitelnou pomoc obyvatelům bezbariérových bytů v Petýrkově ulici. Kulturní program – filmová vzpomínka na zakladatele Klubu pana Krejčího, vystoupení hudební skupiny a malé občerstvení - dovršil dvacetiletou etapu jedné organizace, která velikou zásluhou přispěla těžce tělesně postiženým žít život ve svém domově. Přejeme síly a úspěchy do dalších let.

Více o Klubu vozíčkářů Petýrkova najdete na www.pov.cz.

 

KVP na cestách - Itálie KVP -lázeňský pobyt-V.Losiny
   

Autor: rep

Datum: 3. 12. 2012 | Zobrazeno (248x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Multidisciplinární podpora rodin dětí s hendikepem

Máte dítě, které je handicapované a hledáte další možnosti? Potřebujete zkontrolovat, zda jste využily všech možností sociálních dávek? Hledáte nové způsoby péče o své dítě? POMŮŽEME VÁM NAJÍT SPRÁVNOU CESTU...

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2022 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.