I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Jak si vedou sociální služby pro neslyšící v ČR?

Mluvíme o tlumočnické službě pro neslyšící, což není jednoduché. Nová plošná míra neodpovídající legislativním normám byla v důsledku komunikační bariéry nevýhodná v nepříznivé situaci s porovnáním sociálních hodnot u ostatních postižení.

Nepřekvapuje mě, že pro sociální politiky není pochopitelně snadné shlédnout jejich zkušenosti, ale v rámci restrukturalizace sociální politiky a razantních vládních opatřeních nebylo dříve připomínek z neziskových organizací neslyšících. Teprve později, dva roky zpátky, angažovali průzkum neslyšících klientů, jak hledat a popsat podmínky sociálních služeb pro neslyšící. Úmyslem je pochopitelně šetření na protokolu rámce služby, a to zejména u neslyšících klientů. Sluchově postižení by spíše upřednostňovali jejich komunikační prostředky, ale ta by byla plošně omezenější na uvedené skupiny, spíše než na klienty (ne)gramotných neslyšících. Ti by v takovém případě nezvládali psanou formu češtiny, ani čtení. Zbytek neslyšících a uživatelů Českého znakového jazyka je však omezeno již pět let tísnivou situaci v možnosti tlumočníků. Z prostého důvodu, že musí překonávat komunikační bariéru jejich sluchového postižení.

Druhá smutná věc je, že je málo tlumočníků Českého znakového jazyka. Obrovskou chybou bylo zlikvidování centra zprostředkování tlumočníků znakového jazyka nedávno, zvlášť pro subjekty zaměřující se na sociální služby pro neslyšící.

Pohlédnu-li na informace o Anglii – stav tlumočníků je výrazně vyšší o přibližně několik tisíc. Nejen díky podpoře Královského rozpočtu, ale i sponzorským darům. Každý z tlumočníků se zkvalitňuje na různé úrovni. Musí usilovat o vývoj tlumočníků.

Dynamika sociálních služeb u nás v ČR je naopak skvělá, zejména finanční rámec státního rozpočtu sociálních služeb pro neslyšící. Na rozdělení peněz poboček organizace neslyšících jsou stejné pro všechny služby v jediném regionu. To všechno bylo zbytečně vyřazeno. Zejména kapacity tlumočnické služby a také část výdajů tlumočníkům dle kategorií.

V současnosti by podle mého názoru měla být happeningy vyzývána celá republika – ať vznikne centrum zprostředkování tlumočníků znakového jazyka, anebo spíše nezávislá komora. V určité míře na zkvalitnění regulace tlumočníků a efektivní objem finanční ze státního rozpočtu. Zapojit však množství tlumočníků z regionů podřízením centralitě, jak si vzpomínám na svou debatu s řádnými poslanci.

To není moje bla-bla, ale událost mi dává dobrou radu, protože všeobecně znám situaci služeb pro neslyšící v ČR. 

 

Zpracoval: ret

Zdroj: www.neslysicisnadeji.org

Datum: 27. 4. 2018 | Zobrazeno (69x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Rodinné hipoterapie na Praze - západ

Ve středisku doporučené hiporehabilitace ČHS Kamenitý vrch v Černolicích na Praze - západ proběhnou na podzim 2022 víkendové skupinové hipoterapie pro rodiny dětí se specifickými potřebami.

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2022 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.