V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...
V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
Představte si instituci, ve které se všichni návštěvníci, včetně těch s postižením, cítí dobře. Jednoduše se orientují a pohybují v prostoru, rozumí zobrazeným informacím a mohou si naplno užít program. Právě tato představa se stala vizí CAMPu, Centra architektury a městského plánování, které je nyní přístupné také těm, kteří mohou mít obtíže s pohybem nebo orientací v prostoru, s vnímáním psaného textu, obrazu nebo zvuku. V Čechách bývá přístupnost běžně spojována s bezbariérovostí prostoru pro lidi s tělesným postižením. V pojetí CAMPu jde ale nejen o přístupnost budovy, ale také informací, programu a zapojení lidí, kteří v CAMPu pracují.
„Od prosince je CAMP přístupný fyzicky, informačně, programově i lidsky. Jsme připraveni přivítat také návštěvníky, kteří jsou nevidomí, s dyslexii, dále seniory, vozíčkáře nebo ty, pro které je čeština cizí jazyk. Nyní si v CAMPu mohou užít program naplno všichni Pražané,“ vysvětluje Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy.
Tým CAMPu na změnách pracoval více než 6 měsíců a inspiroval se také v zahraničí. Pařížské Musée du Quai Branly nechalo vytvořit interaktivní aplikaci pro neslyšící děti, do které se zamilovaly všechny děti bez rozdílu. Tate Gallery v Londýně zvládá nabízet všechny aktuální výstavy také s audiopopisem pro nevidomé. Newyorské Museum of Modern Art či pařížské Centre Pompidou mají ve svých týmech zaměstnance s postižením zodpovědné za přístupnost právě pro takové návštěvníky. Praha se tak díky CAMPu může zařadit vedle těchto měst, ve kterých tamní instituce a organizace myslí na všechny.
Mezi konkrétní kroky CAMPu patří úprava webových stránek, které jsou Deaf a blind-friendly, tzn. přeloženy do českého znakového jazyka a přístupné pro nevidomé. Infomateriály jsou k dispozici také ve zvětšeném černotisku a Braillově písmu. Nově se připravují titulkovaná videa i audiopopisy základních informací o CAMPu pro nevidomé návštěvníky. Zjednodušil se příchod do budovy a pohyb po ní. Srozumitelná navigace provede návštěvníky celým CAMPem. Sály i kavárna jsou vybaveny indukční smyčkou. Program CAMPu je nabízen různými kanály tak, aby si jej mohl užít opravdu každý, a vybrané akce jsou tlumočené do českého znakového jazyka.
„Přístupnost však nespočívá jen ve fyzických úpravách. Velmi záleží také na zaměstnancích a jejich přístupu, proto byl tým CAMPu, od ředitele a produkce až po kustody a baristy, proškolen v komunikaci a asistenci s návštěvníky s různým typem postižení,“ uzavírá Adam Švejda, ředitel sekce veřejných vztahů Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy.
Plošný zákaz pořádání společenských akcí vnímá Centrum architektury a městského plánování (CAMP) jako výzvu. Myslí na své návštěvníky a fanoušky architektury, pro které připravilo alternativní virtuální program. Své jarní přednášky nabídne v podobě živých přenosů, spouští online archiv záznamů přednášek, diskuzí a programů, které se v instituci již odehrály a připomíná podcast Zkouška sirén ze světa současné architektury a urbanismu. Ve spolupráci s MALL.TV také uvádí osm dosud nezveřejněných dílů talk show Camping s Ondřejem Cihlářem. Více o online programu CAMPu lidé najdou na www.campuj.online.
___________________________________________________________________________
Centrum architektury a městského plánování (CAMP) si dalo za cíl zlepšit veřejnou diskuzi o rozvoji Prahy. Je základním zdrojem přehledných a dostupných informací o přítomnosti a budoucnosti hlavního města a funguje jako otevřená platforma, „základní tábor“ pro každého, kdo má zájem o společné plánování a rozvíjení Prahy. CAMP sídlí na Karlově náměstí v budově Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy a návštěvníci v jeho prostorech najdou výstavní sál s unikátní velkoplošnou projekcí, studovnu s velkým výběrem cizojazyčných publikací o architektuře, urbanismu a designu, příjemnou kavárnu, venkovní terasu a moderní přednáškový sál s bohatým programem sestávajícím z veřejných diskuzí, vystoupení tuzemských i zahraničních odborníků, workshopů, projekcí a dalších aktivit.
CAMP také spravuje a edituje mapový portál prahazitra.camp, který slouží jako základní přehled stavebních záměrů na území Prahy – od prvních nápadů přes projekty v procesu přípravy až po ty, které se již dokončují na staveništích.
Zdroj a kontakt:
Nikola Lörinczová, nikola.lorinczova@piaristi.cz, 605 560 277
Datum: 31. 3. 2020 | Zobrazeno (71x) | Autor: Redakce
Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.
vzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz
Aktuální rozhovor:
Rádi sdílíme z webu mujrozhlas.cz desáté pokračování unikátní série Příběhy sportovců, které je věnováno handicapovanému cyklistovi Ivo Koblasovi. Rodák z Brna je medailista z velkých paralympijských šampionátů. Těžká epilepsie v dětství, náročná operace mozku, nic z toho ho nezastavilo v cestě za ...
více »
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE |
Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...
Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt
Copyright 2024 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.