I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

ADVENTNÍ POUŤ TELČÍ A OKOLÍM – společná aktivita lidí zdravých a handicapovaných

24. 11. 2018 jsme se vydali do Telče na poslední společnou doprovázenou pouť letošního roku.  Společná pouť je vždy o propojování lidí, událostí, prožitků a o sdílení. Díky vstřícnosti Univerzitního centra v Telči,  www.uctelc.cz,  jsme se tak propojili s akademickou půdou. Za tuto možnost jsme nesmírně vděčni a děkujeme. Věříme, že toto propojení není poslední a v rámci možností se nám podaří jej posílit.

Úvodní kruh pouti přinesl přirozeně téma Adventu – čas očekávání narození nového, čas, kdy jsme více uvnitř, kdy je hodně tma, a tak je třeba se podívat na své vnitřní světlo, nakolik svítí a hřeje nás a okolí. Čas slunovratu, tedy vyrovnání tmy a světla. 

Prostřednictvím osobního prožitku průvodců přišlo také téma smrti. Smrt dává hranice našeho konání. Ukazuje mantinely, že náš čas je omezen a je třeba ho vyplnit smysluplně a nepromrhat. Nese v sobě ale také téma propouštění lidí, potažmo věcí, vztahů a vzorců chování či myšlení ze svého života. Nesli jsme si toto téma na cestu. Na čem v životě ještě lpíme a už to má být dávno propuštěno?

První zastavení pouti bylo na Náměstí Zachariáše z Hradce, kde nám Nikola z centra Medou poutavě povyprávěla o historii Telče, o jejích osobnostech a zajímavostech.  Díky za pestré a živé vyprávění. Následně jsme prošli zámeckým parkem za město a ponořili se do přírody schované v husté mlze.

Procházeli jsme náročnějším úsekem cesty. Zdolali jsme několik kluzkých lávek a různými oklikami našli svůj první cíl, kapli svatého Karla Boromejského. Toto dědictví předků bylo zamčeno, jako možná i naše vlastní rodinné dědictví schováváme někde pod zámkem. Navíc „Karel“ nebyl tam, kde jsme ho čekali. A tak jsme se s „Karlem“ rozloučili a vydali se úžasnou až tajemně působící cestou zvanou Lipky zpět do Telče.

Společná aktivita lidí zdravých a handicapovanýchCestou padl slib, že navštívíme Muzeum techniky, které budeme míjet. Jenže jsme zjistili, že listopadové soboty bývá muzeum běžně zamčené. Slib byl vyřčen a co s ním? Jak už se to na poutích stává, odpověděla „náhoda“. Když jsme postávali před zamčeným muzeem,  procházel okolo majitel a nabídl se, že nás vpustí dovnitř. Užili jsme si velmi cenného dědictví předků v hmotné podobě – historické vozy, různé stroje a předměty nezbytné pro naše předky. V neposlední řadě jsme obdivovali výstavu kočárků. Úžasný zážitek pro Evu, která miluje dobové kočárky a panenky. A pro nás ostatní, že jsme mohli prožitek spolusdílet.

Značně unavení  jsme se vydali na dobré jídlo ke Švejkovi.  Poté na už setmělém náměstí jsme závěrečným kruhem pouť uzavřeli. Ukázalo se, že nejvíce všichni ocenili společný čas, možnost povídat si s lidmi, které jinak v životě nepotkávají. S hmotným dědictvím předků jsme se potkali na této pouti několikrát  – dědictví města Telč, kaple stavěné našimi předky, stroje a vozy v Muzeu techniky, Švejkova restaurace. Avšak jaké je to nehmotné dědictví našich rodinných předků? Odpověď můžeme hledat každý v sobě. Cesta k „diamantům“ může vést přes hodně odpadu nebo odlupování slupek. Ale stojí to za to!

Věřím, že tato pouť pomohla alespoň zaklepat na dveře rodinného dědictví či poselství každému z nás. Zda, a nebo kdy dveře otevřeme je na našem rozhodnutí.

Autor a zdroj: Ivana Kmochová


Kruhcentrum, z.s., Humpolec
Tel. 736 442 694

www.spolecnepoute.cz

www.kruhcentrum.czwww.doprovazenepoute.cz

Ivana@kruhcentrum.cz
Facebook Kruhcentrum

 

Datum: 5. 12. 2018 | Zobrazeno (46x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Multidisciplinární podpora rodin dětí s hendikepem

Máte dítě, které je handicapované a hledáte další možnosti? Potřebujete zkontrolovat, zda jste využily všech možností sociálních dávek? Hledáte nové způsoby péče o své dítě? POMŮŽEME VÁM NAJÍT SPRÁVNOU CESTU...

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2022 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.