I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Rodiče s postiženým dítětem

Narození postiženého dítěte

Skupina “Rodiče dětí se zdravotním postižením“ je velice smutnou skupinou. Každý rodič si přeje mít zdravé dítě. Také lidé, setkají-li se s těhotnou ženou, říkají „hlavně ať je děťátko zdravé". Jenže někdy se přání nesplní. Pak po narození postiženého dítěte, po odeznění prvního šoku, který přijde ať se mu jakkoli bráníte a kdy si říkáte „proč se to muselo stát zrovna nám", přicházejí léta starostí a bolesti. Nejprve jsou to náročná vyšetření v nemocnici, stálá rehabilitace, která začíná již od miminka, užívání léku, diety. K tomu všemu se přidá neustálý strach o dítě, aby se nestalo víc, než dosud.

Rodinné vztahy

Rodinné vztahy se buď zocelují, nebo naopak rozpadají. Pokud se stane, že se manželství rozpadne, většinou odchází muž. Neodpustitelné je, nechá-li ženu s postiženým dítětem bez měsíčního finančního příspěvku, který by pomohl zaopatřit maminku s dítětem. Státní pomoc rodinám s postiženým dítětem je nedostatečná a ještě se má snížit. Vláda si snad neuvědomuje, jak je finančně náročné všechno kolem postiženého dítěte zajistit, jaká je to neustálá péče ve dne a v noci, není oddychu. Naopak by se mělo rodinám, které svoje postižené dítě neodloží do ústavu, dát více peněz na péči. Stále by to bylo méně nákladné než pobyt dítěte v ústavu.

Školní věk

Jak dítě roste, tak těch povinností přibývá. Školní věk s sebou přináší několik možností. Buď dítě zvládá školu se zdravými dětmi, je to ještě dobré. Jinak rodiče mohou dítě učit sami s tím, že na přezkoušení přijde do školy. Nebo další možnost je ústavní školní docházka, kam jsou děti denně dováženy, nebo jsou v pracovní dny ubytovány v zařízení, které školu spravuje. Např. Jedličkův ústav v Praze, nebo Kociánka v Brně nebo obchodní akademie v Janských Lázních. Tady záleží na postižení dítěte a možnostech rodičů. Jmenované školy mají také studijní obory např. ekonomickou školu, gymnázium, učební obory. Zase záleží na stupni postižení jedince a lékařském doporučení.

Zaměstnávání zdravotně postižených osob

Zaměstnávání osob se zdravotním postižením nebo jiné práce pro ZTP je určeno schopnostmi osob, jejich dosaženém vzdělání. Tady přicházejí s poradenstvím sociální pracovníci příslušných škol. Je velice mnoho absolventů těchto zařízení, kteří práci, těžce postižení, sehnali a jsou tak velice prospěšní společnosti. Tyto děti, ač postižené, měly to štěstí, že postižení jim dovolilo s pomocí rodičů či společnosti, studovat a pracovat. Jsou však i případy, kdy postižení to nedovolí, nebo práce pro ZTP se nenajde.Podporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Aktuální rozhovor:

Audiokniha - Ivo Koblasa

Rádi sdílíme z webu mujrozhlas.cz desáté pokračování unikátní série Příběhy sportovců, které je věnováno handicapovanému cyklistovi Ivo Koblasovi. Rodák z Brna je medailista z velkých paralympijských šampionátů. Těžká epilepsie v dětství, náročná operace mozku, nic z toho ho nezastavilo v cestě za ...

více »
Vyzkoušejte zdarma handbike ...

Máte omezenou hybnost dolních končetin, jste qvadruplegik, spastik a momentálně nevíte jestli vás zrovna tento sport chytne?

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2024 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.