I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

SPOLEČNÁ DOPROVÁZENÁ POUŤ LIDÍ ZDRAVÝCH A HANDICAPOVANÝCH

22. 9. 2018 nás společná doprovázená pouť lidí zdravých a handicapovaných zavedla do okolí hradu Orlík nad Humpolec. Nesla s sebou témata Sv. Václava, úklidu a pomáhat jen tak, abychom druhému nebrali jeho moc. Zdolali jsme krásných 8 km náročným terénem.

Svatováclavskou pouť jsme se rozhodli uskutečnit v prostředí nám místně nejbližším - okolí hradu Orlík. Spolu s přáteli z  Medou, z.s., jsme připravili zázemí v centru pro započetí i ukončení pouti. Po úvodním seznámení jsme se vydali na cestu.

V ten samý den probíhala akce "Ukliďme si Česko" a tak jsme jedno z témat využili právě pro úklid - nejen úklid našeho okolí, ale také úklid nás samých uvnitř. Zamysleli jsme se, jak uklízíme a zda uklízíme to správné nebo to, co je pro vnitřní úklid jednodušší. Venkovní krajina nám ukázala, že se úklidu chopil již někdo před námi, mnoho na nás nezbylo. O to více bylo možné se probírat vnitřní očistou.

Zastavili jsme se u velmi silné letošní úrody všech plodů. O čem tato úroda svědčí? Je dokonce taková, že stromy neunesou své vlastní plody a musí být podpírány. Neprolamuje se někdy i člověk zbytečně pod tíhou své úrody, svého bohatství? Tvoříme ho tolik, aby nám činilo radost a nestalo se zátěží?

Doprovázená pouť

Protijdoucí turisté z jiné skupiny náhle nevědomky změnili směr naší trasy. Z jejich povídání o opékání špekáčků na hradě Orlík k nám dolehla taková vůně, že jsme odhodlaně zdolali náročný kopec až nahoru. A tak jsme si užili špekáčku, piva i hudby. Bylo to milé i taneční zastavení.

Poté jsme pokračovali kolem Třech jezírek a povídali si o moudrosti indiánů Kogi, kteří v tyto dny pobývají v České republice nedaleko nás na zřícenině hradu Lichnice. Velmi zajímavé povídání vyvolávalo další a další otázky a zamyšlení.

V dalším zastavení jsme se inspirovali naučnou tabulí stezky Březina o vzájemné komunikaci a propojenosti jednotlivých pater lesa. Kolem štol, kde se dříve těžilo zlato, rybníku Dvorák a skrze lesopark jsme se vrátili zpět do centra Medou.

Při shrnutí pouti jsme si uvědomili, že trasu jsme si neplánovaně prodloužili a ztížili a že jsme tak dnešní pouť věnovali péči o tělo, což byla karta, která se v závěrečném kruhu několikrát opakovala. Velkou inspirací bylo setkání s novými účastníky pouti - Zbyňkem a jeho rodinou. Věříme, že se ještě mnohokrát setkáme. Vzhledem k opakované pouti bylo možné vidět, že společné setkávání lidí odlišného sociálního spektra formou přirozeného pobytu v přírodě má velký a postupem času narůstající význam pro všechny zúčastněné.

Doprovázená pouť

Velké ocenění patří nejen mužům, kteří vyvezli vozíky náročným terénem, ale také Vaškovi a Pavlovi, kteří se velmi snažili  zdolat náročný terén vlastními silami a pracovat tak na posunu svých limitů.

Inspirace, snaha zvládnout sám a zároveň si včas říci o pomoc, péče o tělo, bohatství úrody, očista vnitřní i vnější, indiáni Kogi a jejich poselství nám - to byla hlavní témata, která tato pouť nakonec přinesla.

 

 

Za Kruhcentrum, z.s.
Ivana Kmochová

Kruhcentrum, z.s., Humpolec
Tel. 736 442 694

Ivana@kruhcentrum.cz

Facebook Kruhcentrum

www.kruhcentrum.cz, www.ivanakmochova.cz
www.doprovazenepoute.cz

Datum: 3. 10. 2018 | Zobrazeno (60x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Vyzkoušejte zdarma handbike ...

Máte omezenou hybnost dolních končetin, jste qvadruplegik, spastik a momentálně nevíte jestli vás zrovna tento sport chytne?

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2022 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.