I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Seznámení se stacionářem Letohrádek Vendula

Představím vám stacionář Letohrádek Vendula v Horním Bezděkově u Prahy, ve kterém lidé s tělesným, duševním a kombinovaným postižením nacházejí ubytování, zaměstnání a zábavu.

Prohlídka začíná ve vstupní hale, která je vyzdobena dřevem. Stoly a židle ze dřeva dobře ladí a působí teple. Teplo vydává i krb, působí zde takřka až chalupářská atmosféra.  Hala slouží také jako jídelna. Vítají nás dva obyvatelé, kteří si nenechají ujít žádný pohyb v hale. Ukázali nám pokoje k pobytu, či jen k odpočinku klientů stacionáře. K této části patří koupelna, rehabilitační prostor, televizní koutek.

Dílny plné tvořivosti

Klienti vyrábějí také ptačí budkyNejvíce nás zaujala pracovně-rehabilitační část. V dílnách klienti tvoří, za asistence vedoucích, drobné předměty. Tkalcovská dílna slouží k výrobě koberečků, šál, polštářků, prostírání apod. Zde si klienti procvičují ruce a zamýšlí se nad vzorem, který mají utkat. V dílně šití jsou především ženy, které šijí závěsné kapsy, zástěrky a další jednodušší výrobky.

V dílně pro výrobu ručního papíru nás mladý chlapec zasvětil do pracné výroby papíru, který ovšem má vynikající kvalitu. V dílně na výrobu svíček se vyrábí různě tvarované svíčky. Práci si můžeme vyzkoušet sami. Nikdo se však do práce příliš nehrne, protože je to práce celkem špinavá. Vosk je  všude, pěkné svíčky ovšem taky. Ze skladu si kupujeme hodně barevných a vzorovaných svíček.

Nesmím zapomenout na stůl, kolem něhož sedí chlapci a děvčata, čistí a strouhají jablka na štrůdl. Tyto drobné přípravné práce kuchařkám velmi pomáhají při vaření a pečení velkého množství druhů pekařských výrobků, jejichž prodej do restaurací a jídelen pomáhá udržet stacionář v provozu.

Kdo jsou klienti stacionáře Letohrádku Vendula?

Dopomoc při přepravěKlienty jsou lidé různého stupně tělesného a mentálního postižení. Jsou to lidé žijící v okolí stacionáře a sami mohou dojíždět, nebo jsou ráno sváženi a odpoledne rozváženi do svých domovů automobilem se zvedací plošinou. Tito lidé mají pobyt jako pracovní rehabilitaci s tím, že za svoji práci jsou odměňováni. Dále jsou to týdenní pobyty a to u těžších tělesně i mentálně postižených. Rodina nebo svoz ze stacionáře klienty dopraví v pondělí ráno a v pátek je zase dopraví domů. Třetí skupina je tzv. nouzové ubytování. To znamená ubytování, pokud z rodinných důvodů nemohou nějaký čas pobývat doma. Zde je doba neurčitá,  v takovém případě je o klienta všestranně postaráno i ve volných dnech.

Jak na nás klienti působí?

Z ústavu, nemocnic a jiných zařízení spíš očekáváme zachmuřené tváře. Klienti stacionáře nám zasmušilí vůbec nepřipadají, naopak horlivě nám vyprávějí o svých činnostech ve stacionáři, o svém setkávání na pěkné velké zahradě nebo v chladných dnech u krbu. Při takovém odpočinkovém sezení si vyprávějí nebo si zazpívají v doprovodu kytary. O své vykonané práci pro kuchyň či výrobu drobného zboží hovoří s pýchou a nadšením.

V každém z nás zůstal dobrý pocit z dobře odvedené práce vedoucích pracovníků stacionáře a jsme rádi, že existují zařízení, které tělesně i duševně postiženým poskytují seberealizaci spojenou s pobytem se zdravou společností.

 

Výroba svíček Doprava vlasními vozidly
Batikování Sportovní aktivity

 

Foto zdroj: www.letohradekvendula.cz

Autor: rep

Datum: 26. 11. 2012 | Zobrazeno (411x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Aktuální rozhovor:

Roman Lupoměský se celoživotně angažuje v oblasti sluchově postižených

S organizací Neslyšící s nadějí redakčně spolupracujeme již několik let. Její ředitel pan Roman Lupoměský je náš stálý dopisovatel. Pana Lupoměského jsme zařadili mezi naše osobnosti a požádali o rozhovor....

více »
Létání ve větrném tunelu pro handicapované

Zrakově postižení, amputáři, vozíčkáři, ale i lidé s intelektuálním handicapem je tu adrenalinový simulátor volného pádu ...

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2024 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.