I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Festival Jeden svět proběhne celý v květnu

Jako pro řadu dalších festivalů a kulturních akcí, i pro festival Jeden svět je rok 2021 a přetrvávající pandemie výzvou. K té se však organizátoři postavili čelem a nyní představují změny a novinky, kterými reagují na nepříznivou situaci. Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech se uskuteční od 10. do 28. května. Netradičně odstartuje nejdříve v regionech a promění se na událost, která se v průběhu necelého měsíce odehraje souběžně na mnoha místech po celé České republice. Pražský festival, který doposud celou dokumentární přehlídku zahajoval, se přesune na závěr a bude probíhat paralelně jako další z regionálních festivalů 23. ročníku Jednoho světa. Diváci se na něj mohou těšit od 20. do 28. května. Jeho součástí bude tradiční udílení lidskoprávní ceny Homo Homini a slavnostní zakončení s vyhlášením vítězů soutěžních kategorií.

“Jeden svět nikdy nebyl událostí, která by se konala zcela pod taktovkou Prahy. Festival se naopak vždy unikátně přizpůsoboval lokálním společenským kontextům napříč celým Českem a individuálním charakterům všech, kteří na něm v různých koutech republiky pracují. Průběh loňského ročníku nám ukázal, že musíme tento výjimečný kooperativní a decentralizovaný charakter Jednoho světa ještě více posílit a opustit jeho po léta zaběhanou strukturu,” říká ředitel festivalu Jeden svět Ondřej Kamenický. Dodává, že v loňském roce se bohužel některé regionální festivaly nemohly uskutečnit, přestože je týmy chystaly rovnou dvakrát – jednou na jaře a podruhé na podzim. „Byli jsme nesmírně rádi, že se velká většina regionálních týmů rozhodla nepřipravit diváky ve svých městech o silné zážitky z dokumentárních filmů a věnovat letošnímu ročníku dvakrát tolik času a úsilí. S ohledem na ohromující množství energie, které v této nestandardní situaci vynaložily, se organizační tým festivalu rozhodl o přesun na květen,“ popisuje důvody přesunu.

 

Nová doba, nový festival? 

I přesto, že současná situace kultuře, festivalům a setkávání se v offline světě nepřeje, organizátoři věří, že festival budou moci uspořádat v co nejvíce tradiční fyzické podobě. Připraveni jsou na dodržení veškerých hygienických a bezpečnostních opatření, která s sebou promítání v kinech mohou nést. Zároveň se připravují i na situaci, kdy setkávání stále nebude možné. „Loňský rok nás naučil, že nic není jisté a je nutné rychle se adaptovat na aktuální situaci. Momentálně proto chystáme více variant festivalu a můžeme diváky ujistit, že festival v květnu opravdu bude,“ slibuje výkonná ředitelka festivalu Jeden svět Lenka Lovicarová.

 

Festival v online prostředí ovšem není pouhým krizovým řešením a alternativou v případě uzavření kin, ale stává se přirozenou částí festivalu. Ta rozšiřuje možnosti, jak se diváci mohou dostat k programu festivalu, a tím i přístupnost dokumentů pro stávající i nové diváky.

 

O přesných termínech festivalu v regionech budeme průběžně informovat na www.jedensvet.cz

 

Datum: 3. 2. 2021 | Zobrazeno (68x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Jan Hotovec a jeho projekt Asistence navzájem

Před časem nás naše čtenářka informovala o projektu Jana Hotovce. Honzu mnozí znají jako Muže roku Cesty za snem, zároveň jako vášnivého handicapovaného cyklistu, ale především jako strůjce projektu Asistence navzájem. Jan Hotovec kdysi sám hledal asistenta a setkal se osobně s touto problematikou. To ho motivovalo k ...

více »
Adrenalin pro handicapované na letišti Příbram

Máte handicap a chcete si vyzkoušet tandemový seskok padákem, řízení letadla, let v akrobatickém či bezmotorovém letadle, nebo si užít vyhlídkový let?

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2022 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.