I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Charitativní běh Těšínská osmička NADACE AGEL očekává za měsíc účastnický rekord

Za měsíc, v neděli 11. června dopoledne, startuje u nemocnice AGEL v Třinci Podlesí pátý ročník 8kilometrového charitativního běhu Těšínská osmička NADACE AGEL. Dosud se již zaregistrovalo 286 běžců z celkové kapacity 500 míst, což napovídá, že bude překonán dosavadní účastnický rekord. Díky tomu bude vybrána i nejvyšší suma startovného, která bude v plné výši rozdělena dvěma handicapovaným těžce nemocným dětem Karolině a Patrikovi. Během uplynulých ročníků již bylo potřebným z regionu rozděleno díky startovnému účastníků přes čtvrt milionu korun.

Souboj Davida s Goliášem

Již podruhé se na trať vypraví dvojnásobný olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek. Letos mu bude soupeřem jeho kamarád a vítěz paralympijských her v Riu, kde i Lukáš získal svou první zlatou olympijskou, plavec Arnošt Petráček. „NADACE AGEL od loňského roku podporuje Arnoštovu sportovní přípravu, a tak jsem rádi, že se představí na speciálním kole na trati z Třince do Těšína. Jeho kamarádský souboj s Lukášem Krpálkem bude jedním z vrcholů nadcházející akce,“uvedla ředitelka NADACE AGEL Veronika Dostálová.

Pohár v cíli, Oceláři na trati

Stejně jako vloni bude pokračovat spolupráce s mistrovským celkem HC Oceláři Třinec, kteří v cíli v parku Adama Sikory v Českém Těšíně vystaví pohár pro vítěze Extraligy, hráči vítězného celku připraví autogramiádu a někteří se letos poprvé postaví i na start. „Již vloni jsme se hecovali, když jsem běžel jenom já a pak je potkal v cíli. Říkal jsem, že si s nimi rád zatrénuji na ledě, když letos někdo poběží, což stále platí. Hokejku mám připravenou. A když jsem v dubnu viděl, jak Zdeno Chára nedávnou uběhl v Bostonu celý maraton hluboko pod čtyři hodiny, tak jsem jim vzkázal, že už žádná výmluva pro 8kilometrový běh neexistuje,“smál se Lukáš Krpálek.

Běh pro děti v cíli a doplňkový program

Novinkou pátého ročníku je nesoutěžní běh pro děti, které by ještě nezvládly celou trať hlavního závodu. V parku Adama Sikory v Českém Těšíně pro ně budou připraveny nesoutěžní běhy a medaile pro každého účastníka. „Chtěli jsme připravit závody i pro děti, které doprovázely závodící rodiče, a jen na ně čekaly v cíli, až doběhnou. Přitom okruhy v těšínském parku připomínají atletický stadion, tak toho využijeme a dáme možnost závodit všem, kteří ujdou alespoň 50 metrů. Medaile budou pochopitelně i letos připraveny pro všechny účastníky hlavního závodu,“ doplnila ředitelka nadace i závodu Bc. Veronika Dostálová.Registrace dětí předem není nutná, stačí přijít v neděli 11. června ve sportovním do parku Adama Sikory v Českém Těšíne.

Doprovodný program v cíli nabídne také nabídku bezplatných vyšetření – měření tlaku, pulsu, saturace, ale také nácvik správného samovyšetření prsou pro prevenci rakoviny. Lidé si budou moci vyzkoušet resuscitaci a pro děti bude připravena také řada interaktivních úkolů.

Registrace dospělých je otevřena na stránkách závodu: beh.agel.cz, když přihlášení do 20. května zaplatí 400 korun a mají u prezentace garantované i funkční účastnické triko. „Dohromady jsme již od roku 2017, kdy se Těšínská osmička konala poprvé, získali 269 900 korun. Z výtěžku jsme v jednotlivých letech podpořili jednak 21letého reprezentanta České republiky v boccie, který trpí od narození dětskou mozkovou obrnou. Dva ročníky po sobě jsme obdarovali českotěšínské středisko Lýdie, které poskytuje sociálně aktivizační služby dětem a mladým dospělým se zdravotním postižením a v loňském roce jsme věnovali příspěvek na rehabilitace třem malým holčičkám se zdravotním znevýhodněním,“uvedla ředitelka NADACE AGEL Bc. Veronika Dostálová.

 Výžetek z letošní Těšínské osmičky poputuje také na podporu 15leté Karoliny

Komu poputuje výtěžek z běhu Těšínská osmička letos

Karolína, 15 let

Karolína vyrůstá se svým bratrem v péči prarodičů. Její základní onemocnění je svalová dystrofie. S tímto souvisí také další zdravotní problémy. Kája je sledována na neurologii, ortopedii, kardiologii a plicním oddělení. Především musí pravidelně a intenzivně rehabilitovat. Nově absolvuje též kardioplicní rehabilitaci, kvůli zhoršenému dýchání.V tuto chvíli je Karolína po velké operaci stehenní kosti kvůli korekci sedu. Nyní se zotavuje v lázních v Klimkovicích. Přes těžké onemocnění je stále pozitivně naladěna.Miluje tanec. V roce 2019 se úspěšně se svou taneční kamarádkou účastnila soutěže Československo má talent. Účastnily se mnoha dalších tanečních i mezinárodních soutěží. Na ZUŠ studuje hru na zobcovou flétnu a elektronické varhany. Při ZUŠ se též věnuje výtvarné tvorbě. Kája je nyní v 9.třídě a po prázdninách bude studovat v Jedličkově ústavu v Praze. Pobyt v JÚS je finančně velmi nákladný, ale prarodiče věří, že Karolína tam bude šťastná a uplatní své nadání. Výtěžek z běhu bude použit na úhradu elektrického vozíku, který není zcela hrazen zdravotní pojišťovnou.

Patrik, 13 let

Patrikovi byl v jednom roce věku diagnostikován vzácný Costello syndrom. Má za sebou mnoho zdravotních komplikací a trápení (rakovinu močového měchýře, oboustranné ureterostomie, operaci srdce, 6 ortopedických operací a mnoho dalších, kvůli kterým bere několikrát denně spousty léků). Ve svém věku nemluví a nechodí, zvládne se pohybovat pouze po čtyřech a krátkou chůzi zvládne jen s dopomocí druhé osoby anebo chodítka. Velmi mu však pomáhají pravidelné rehabilitace, díky kterým se po malých krůčcích dostává dál. Výtěžek z charitativního běhu Těšínská osmička NADACE AGEL by rodina použila na úhradu dalších rehabilitací v Neurorehabilitačním středisku ARCADA Ostrava. Tyto zatím nejsou hrazeny z veřejného zdravotníhopojištění.

 

Zdroj: Agel.cz

Datum: 12. 5. 2023 | Zobrazeno (58x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Aktuální rozhovor:

Roman Lupoměský se celoživotně angažuje v oblasti sluchově postižených

S organizací Neslyšící s nadějí redakčně spolupracujeme již několik let. Její ředitel pan Roman Lupoměský je náš stálý dopisovatel. Pana Lupoměského jsme zařadili mezi naše osobnosti a požádali o rozhovor....

více »
Handicapovaní rybáři - Příjem nových členů

Handicapovaní rybáři - Příjem nových členů z řad ZTP, ZTP/P

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2024 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.