I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

ČESKO BĚŽÍ MODŘE doběhlo, ale my běžíme dál …,

Poslední dubnovou neděli jsme se rozloučili pro letošní rok s charitativní akcí Česko Běží Modře, která představovala nové pojetí osvětové činnosti u příležitosti Světového dne povědomí o autismu v České republice. Odstartovali jsme za silného větru 2.4. v Praze na Letné v modré barvě, symbolizující komunikaci, jednu ze zásadních bariér vzájemného porozumění lidí na spektru autismu s okolím. Finiš se pak konal ve Zlíně na náměstí Míru 28. 4., v neděli zalité sluncem a úsměvy na tvářích běžců.

Dvakrát jsme běželi a dvakrát jsme i křtili dvě skvělé knihy, které díky ATYP MAGAZINU, neziskové organizaci Za sklem o. s. a Magistrátu hlavního města Prahy mohly být vydány v českém jazyce. V Praze na Letné proběhl křest českého vydání knihy britského pedagoga na spektru autismu Pete Wharmbyho ATYPICKÝ na téma „Jak svět není stvořen pro autistické lidi a co bychom s tím mohli my všichni dělat.“ Ve Zlíně se křest týkal česko-ukrajinského vydání knihy dvanáctiletého ukrajinského autora na spektru autismu Makse Brovčenka - Planeta «A», doplněné nádhernými Maksovy obrazy. Přezdívá se mu „ukrajinský Picasso“. 

„Naším cílem je, aby se tato hezká a inspirující kniha dostala nejen k veřejnosti, ale také do škol, kde je množství ukrajinských dětí, a pomohla jim učit se češtině četbou tvorby jejich vrstevníka a krajana. Současně se tak nenásilnou formou dostane do škol osvěta o lidech s autismem. Na knize pracovali zejména lidé na spektru autismu,“ uvádí vydavatelka a šéfredaktorka ATYP magazínu, Dagmar Edith Holá. 

Na obou charitativních akcích nechyběl ani doprovodný hudební program, řada kulturních vystoupení a zájmových aktivit pro děti. 

„Všem běžcům a partnerům velmi děkuji za účast a pomoc. Mám nesmírnou radost z toho, kolik dobrých a empatických lidí je v naší malé zemi. Jsem opravdu pyšná“, sděluje předsedkyně organizace Za sklem o. s., Marta Pečeňová.

První ročník ČESKO BĚŽÍ MODŘE dopadl fantasticky. Zúčastnilo se celkem 1324 běžců, z toho 314 virtuálně. A vybrala se částka necelého půl milionu korun, která bude použita na pomoc lidem s poruchou autistického spektra a jejich rodinám prostřednictvím organizace Za sklem o. s.

Česko běží modře

„Ale nekončíme, charitativní akce pokračuje až dokonce roku! Sice už ne v modrých dubnových barvách, ale vícebarevně pod názvem FENIX RUN, který je součástí každého běhu Night Run a Avon běh, Mizuno Neon Run, Škoda fit půlmaraton, Zombie Night Run a Christmas Run. Kdo nemůže na místo, může se přihlásit virtuálně a podpořit tak dobou věc. Pomáháme zde nejen lidem na spektru autismu ale také podporujeme domácí péči pro seniory, dáváme druhou  šanci lidem, kteří neměli zrovna šťastnou minulost, pomáháme dětem po úrazech, onkologický nemocným, handicapovaným, odloženým dětem a také podporujeme klinickou studii pro vývoj léku pro děti s vrozenou genetickou vadou“ Přesné


Zdroj a autor: www.zasklem.com

Datum: 10. 5. 2024 | Zobrazeno (54x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Aktuální rozhovor:

Audiokniha - Ivo Koblasa

Rádi sdílíme z webu mujrozhlas.cz desáté pokračování unikátní série Příběhy sportovců, které je věnováno handicapovanému cyklistovi Ivo Koblasovi. Rodák z Brna je medailista z velkých paralympijských šampionátů. Těžká epilepsie v dětství, náročná operace mozku, nic z toho ho nezastavilo v cestě za ...

více »
Multidisciplinární podpora rodin dětí s hendikepem

Máte dítě, které je handicapované a hledáte další možnosti? Potřebujete zkontrolovat, zda jste využily všech možností sociálních dávek? Hledáte nové způsoby péče o své dítě? POMŮŽEME VÁM NAJÍT SPRÁVNOU CESTU...

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2024 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.