I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

I s handicapem žije naplno - Bc. Lukáš Petr Tesař

Lukáše nám navrhl na motivační rozhovor jeho kamarád. Lukáš je mladý muž, který se narodil s vrozeným defektem levého předloktí. Je tedy jeden z těch lidí, kteří neměli možnost žít ani nepatrnou část svého života bez handicapu a naplno si vyzkoušet pro zdravé lidi některé naprosto běžné věci. Jeho chybějící předloktí pochopitelně nahrazuje protéza. Pokud potkáte Lukáše na ulici, tak ani nepostřehnete, že jde o handicapovaného člověka i když se od dětství musel s tímto handicapem potýkat. Podstatné je, že i přes svůj tělesný handicap „nestojí stranou“ a žije produktivní život plný pozitivního myšlení.

Jaké bylo tvé dětství s handicapem a co spolužáci a škola?

Lukáš připomenul, že jeho rané dětství bylo ještě v době před rokem 1989, kdy zde ještě nefungovala taková informovanost a žádné organizace ani weby pro handicapované. S úsměvem poznamenal, že na základní škole, a to i vzhledem k jeho vynikajícímu prospěchu, nepatřil zrovna k největším oblíbencům ve třídě. Toto vše se ale úplně obrátilo po příchodu na střední školu. Snad to bylo i tím, že se změnil režim a tedy i handicapovaní byli více vidět a přístup lidí k tělesně postiženým začal být vstřícnější. Nutno dodat, že své vzdělání v oboru Informační technologie Lukáš zdárně dokončil s bakalářským titulem.

Lukáš a paragolf

Čím se v současné době zabýváš?

Těch aktivit je hodně. Pracuji jako dopisovatel pro Handicap.sk, Bezbar.cz, iDnes.cz, Babinet.cz. V rámci focení fotím ateliérové aranžmá, zátiší, reportáže a reklamní fotografie. Jinak pracuji jako administrátor, v podstatě se starám o prodej produktů, akvizici klientů, zákaznickou podporu. Také aktivně propaguji firemní myšlenku zaměstnávání lidí s OZP. Svou foto tvorbu realizuji ve spolupráci s AP fotostudiem. Se Zdeňkem Krejcarem, majitelem AP Fotostudio, který je autorem projektu HANDICAPFOTO, spolupracuji na konceptu workshopů pro lidi s handicapem.

 

Jak v tom všem figuruje Lupe ART, pro ně také pracuješ?

Společnost Lupe ART je projekt, kde presentuji svoji práci a projekty.

Jak jsi se dostal k práci fotografa?

Tvorba webových stránek je jedna z mých hlavních činností a také prvopočátek mého focení. Objednal jsem si fotky pro webové stránky, na kterých jsem zrovna pracoval. Nebylo to ono. Nebyly podle mých představ. Nezbývalo nic jiného než vzít foťák a nafotit si to sám. No a teď fotím modelky…

Co koníčky a vztahy?

Dříve jsem dělal paracyklistiku, ale kvůli zdravotnímu problému s kolenem jsem musel skončit. V současné době se poměrně úspěšně věnuji golfu handicapovaných. Co se týče vztahů, mám úžasnou partnerku Veroniku Kovaříkovou, děvče jako lusk, zpěvačku z Beatlife Labelu.

Tvé sny a cíle?

Fotografie jako obor a propojení světů skrz fotografii. Aktuálně šetřím na lepší fotoaparát, chtěl bych si pořídit zrcadlovku od Canonu. Modelovou řadu 60D či 70D.

Při práci v ateliéru

 

Závěrem

Za náš portál nezbývá jen popřát Lukášovi „dobré světlo“ a hodně štěstí při životní cestě. Věříme, že příběh tohoto sympatického mladého muže inspiruje všechny, kteří ztrácejí naději a nemohou se vyrovnat se svým osudem po náhlé životní změně.

Tentokrát na druhé straně fotoaparátu

 

Foto: Filip Lojek

Autor: ret

Datum: 22. 1. 2014 | Zobrazeno (1755x) | Autor: RedakcePodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

Onkologický poradce

RSDr. Mgr. Zuzana Němčíková - psycholožka členka české onkologické společnosti - psychologické sekce, psycholožka, lektorka, podplukovnice v záloze
zuznem1@seznam.cz

Aktuální rozhovor:

Potkal jsem anděla

Rád bych se s Vámi podělil o setkání s mimořádným člověkem. Ano, nebojím se říci s andělem.Tento anděl jménem Libor vyhledává veřejné akce, na kterých prodává výrobky z chráněných dílen. K vydělaným penězům přidává část ze svého invalidního důchodu a posílá je na podporu různých charitativních a humanitárních organizací od Lékařů bez hranic, Kapka naděje, Dobrý anděl, Bílá pastelka, Maminy s rakovinou až po UNICEF...

více »
Adrenalin pro handicapované na letišti Příbram

Máte handicap a chcete si vyzkoušet tandemový seskok padákem, řízení letadla, let v akrobatickém či bezmotorovém letadle, nebo si užít vyhlídkový let?

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2020 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.