I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Budu pomáhat

Web BuduPomahat.cz je prostorem pro každého. Zde můžete nabídnout svou pomoc druhým nebo si o pomoc zažádat. Web je užitečný nejen neziskovkám, ale zejména veřejnosti.

Vytvářejte s námi lepší svět

Od nestátních neziskových organizací - obecně prospěšných společností, občanských sdružení, charitativních organizací a jejich zaměstnanců bychom se měli učit. Navštívíte-li organizaci, jejímž posláním je obecně prospěšná činnost, ocitnete se v jiném, lepším světě. Ve světě, který není ke svému okolí lhostejný, ve světě pochopení, porozumění, tolerance, podpory a zájmu o druhé. Chcete-li poznat tento svět, navštivte stránky projektu na podporu neziskového sektoru BuduPomahat.cz. Zde můžete v krátkých videoprezentacích některé neziskové organizace virtuálně navštívit, seznámit se s jejich činností a mnohdy i s jejich klienty. Dozvíte se, jak můžete činnost těchto organizací podpořit - a není to vždycky jen o penězích...

Burza pomoci

Stalo se vám někdy, že jste měli něco, co jste už nepotřebovali, bylo vám líto to vyhodit a věděli jste, že by to mohlo být ještě někomu k užitku? Pořídili jste si nové nádobí a to původní ještě nebylo tak špatné? Oblečení nebo hračky po dětech, knížky, věci z pozůstalosti... Co jste udělali? Sedli si k internetu a snažili se dopátrat, které charitativní organizaci by se to mohlo hodit? Jak jste byli úspěšní při prohledávání stránek občanských sdružení a dalších užitečných organizací? Zkuste to teď. Na webu www.budupomahat.cz najdete burzu pomoci. Je potřeba vybavit tábořiště, oblečení po dětech přivítají v dětském domově, zbytky látek a bavlnky pomůžou sociálně terapeutické dílně, různé materiály se hodí i chráněným dílnám. Nebo byste rádi pomohli a nemáte finančních prostředků nazbyt? Jako dobrovolník můžete pomoci v rámci sociální aktivizace seniorů, můžete se stát kamarádem dětí v dětském domově. Každý, kdo chce být užitečný, má řadu možností. Nabídněte svoji pomoc na Burze. Na www.budupomahat.cz můžete několika prospěšným organizacím nahlédnout i pod pokličku v krátké videoprezentaci. Dozvíte se spoustu informací, které jste možná nevěděli. Můžete si najít i tu "svoji neziskovku", které budete chtít pomáhat. A jestli vás zatím nenapadlo, jak můžete pomoci Vy, vězte, že pomůžete už jen tím, že o webu www.budupomahat.cz řeknete svým známým. Připojit se můžete i na Facebooku. Zde najdete například upozornění na zajímavé akce neziskových organizací, které můžete podpořit jak pouhou účastí na nich, tak i šířením informace o jejich konání. 

O projektu

K založení tohoto webu a později i občanského sdružení nás inspirovali lidé, kteří mají potřebu někomu pomoci, někomu něco věnovat ... Je spousta veřejně prospěšných a charitativních organizací s vlastními účty určenými pro finanční pomoc. Ale také jsou lidé, kteří nemají finančních prostředků nazbyt a přesto mají potřebu být prospěšní jiným. Prací, podporou, věcí. My z této činnosti nemáme žádné příjmy. Jen dobrý pocit a velkou radost. Chceme pomoci prací. A to může každý. Pomáháme těm, kteří pomáhají jiným. Pomáháme tím, co umíme. Snažíme se pomoci těm, kteří pomoc potřebují i těm, kteří pomáhat chtějí.

Na stránkách najdete informace o různých prospěšných a charitativních organizacích zaměřených na pomoc znevýhodněným skupinám obyvatel. O některých jsme natočili a vyrobili krátkou videoprezentaci, kterou jsme následně zcela zdarma věnovali oné organizaci a také ji umístili na tyto stránky. Prezentace obsahuje základní informace, podíváte se organizaci pod pokličku a také se dozvíte, jak můžete pomoci Vy. Podrobnější informace se pak dozvíte přímo u dané organizace. Pokud jste se s organizacemi v neziskovém sektoru ještě nesetkali, video Vám pomůže vytvořit si představu o tom, co neziskovky dělají.

Chcete-li si vyhledat charitativní organizaci, kterou byste rádi podpořili, podle sídla či podle oblasti činnosti, podívejte se na "Neziskovky". Zde si můžete vyhledat i to, zda některá organizace nepotřebuje zrovna tu věc, která Vám v domácnosti přebývá. A pokud chcete věnovat svůj čas, vězte, že dobrovolnictví je skutečně různorodé a velmi užiteční můžete být i prostým popovídáním si s opuštěným člověkem. Uvidíte, že i Vy budete mít ohromnou radost... Pokud máte konkrétní nabídku pomoci, zveřejněte ji v Burze pomoci.

Jste-li neziskovka, zaregistrujte se, napiště o sobě pár informací, pozvěte nás na vaši akci, zveřejněte svou aktuální potřebu na Burze pomoci. Potřebujete videoprezentaci? Napište nám na budupomahat@budupomahat.czPodporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

 

Vítek

Vítek - nadějný spisovatelmladý nadějný spisovatel
Aspergerův syndrom, IQ 133
Blog Vítka

Aktuální rozhovor:

Paralympionik a fotograf Jan Povýšil

Další osobností, kterou vám chceme představit je vozíčkář, dlouholetý reprezentant v plavání a jeden z našich medailově nejúspěšnějších paralympioniků Honza Povýšil...

více »
Veletrhu sociálních služeb 7. června 2018 Praha

Rádi by jsme vás za tým Kolokočárku pozvali na Veletrh sociálních služeb, který se koná ve čtvrtek 7. června 2018 na Střeleckém ostrově od 12:00 do 20:00 hodin.

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2018 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.