I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...

V kategoriích níže naleznete články naší redakce.

Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.

Najděte si lepší práci!.

Přečtěte si nejnovější článek

Přečtěte si články bloggerů.

Příjemnou zábavu!

Žiju s handicapem
v České televizi

Žiju s handicapem v České televizi

Podívejte se na video
o dětském domově Korkyně

Obrazek s videem

Video o dětském domově Orlíček
Přední Chlum

Obrazek s videem

Portál pro rodiče dětí s autismem

Náš portál vám s radostí oznamuje, že 15.5. 2013 bude spuštěn nový portál pro rodiče dětí s autismem. Projekt založily Eva Honková, Šárka Souchopová a Blanka Bojanovská - rodiče dětí s PAS. Tento projekt zahrnuje vytvoření fungující e-galerie a fóra rodičů dětí s poruchou autistického spektra. Do projektu budou zapojeni nejen rodiče z Jihomoravského kraje, ale i z celé ČR. V současné chvíli existují skupiny rodičů na Facebooku, kteří vystavují práce svých dětí s PAS. Portál Modrá beruška chce do budoucna tyto rodiče oslovit a do tohoto projektu je také zapojit.

 

Rodiče budou motivováni především ze tří důvodů

1) Mohou sdílet na diskuzním fóru své příběhy s ostatními.

2) Mohou řešit společně problémy a radit si (v nedávné době zaniklo velmi oblíbené diskusní fórum rodičů postižených dětí, proto možnost diskutovat na fóru bude vnímáno za první vlaštovku, jak opět rodiče semknout).

3) Portál Modrá beruška plánuje rozhovory s odborníkem na dané téma po 14-ti dnech (např. speciální pedagog, ředitel školy kde je integrované dítě, učitel, asistent pedagoga, psycholog, psychiatr, sociální pracovník, zastupitel Jihomoravského kraje, magistrátní úředník a všichni, kterých se daná problematika týká). Rodiče pak budou moci v komentářích reagovat. 

Dále je v plánu e-galerie obrázků dětí s autismem, která bude tematicky rozdělená. Rodiče, kteří se do projektu zapojí, budou dodávat obrázky svých dětí s PAS na daná témata (např. i formou soutěže) např. jaro, léto, podzim, zima, Vánoce, Velikonoce, kamarádství, rodina, vláčky, škola, řady, abstrakce, čísla, slova... Na e-galerii provozovatel vždy vyhlásí téma a možné výtvarné techniky, které lze při zpracování použít.

Vosa - autor Vítek Souchop, 8 let, Aspergerův syndromDíky zisku z prodeje obrázků (část zisku připadne „mladému umělci“ s PAS a část zůstane na kontě Modré berušky, bude krýt náklady spojené s budoucími aktivitami tohoto handicapovaného umělce) může Modrá beruška pořádat akce šité na míru rodinám dětí s PAS (mimoškolní aktivity pro děti, konference, výstavy, atd.) – sami rodiče budou mít právo vybrat si, jak účelně peníze využít (budeme rodiče motivovat tak, že oni jsou ti, kteří v budoucnu přinesou ty nejlepší nápady).

Následně budou osloveni potencionální sponzoři, kteří se mohou podílet finančně (i nefinančně) na plánovaných akcích a zakoupit si obraz. Obrazy budou dodávány zarámované (kupující si bude moci vybrat druh rámu, který chce). Náklady na dopravu bude hradit kupující.

Linda Honková, 7 let, dětský autismus Na nově vzniklém portálu bude i speciální rubrika „Splněný sen". V rubrice bude popis snu dítěte s PAS (např. „Pepíček“, který nakreslil tento obrázek, má sen, přál by si tuto konkrétní velkou mašinku, která stojí  2000,-. Pojďme mu ho splnit. Samozřejmě by byl „Pepíček“ na stránkách představen). Do Splněného snu by se mohla zapojit široká veřejnost i firmy. Následně bude Modrá beruška informovat o tom, kdo se na splněném snu podílel a co dané dítě obdrželo (věc, splněná aktivita, akce...) – vše bude zdokumentováno fotkami.

V případě úspěšného rozjezdu webu a jeho známosti je v plánu rozšířit sortiment. Vybraná díla z e-galerie budou přetisknuta na trička, hrníčky a na konci roku by se s nejoblíbenějších dětských děl mohl vydat kalendář.

Projekt e-galerie v sobě zahrnuje i neelektronickou formu zviditelnění obrázků. V budoucnu portál Modrá beruška plánuje pořádání prodejních výstav v Brně (prostory jsou již domluveny).

Provozovatel v souvislosti s plánovanými projekty momentálně pracuje na dokončení webových stránek a také na registraci neziskovky Modrá beruška

 Jedna ze zakladatelek Modré berušky Eva Honková s dcerou Lindou

 

Zde je malá ukázka tvorby osmiletého dítěte s Aspergerovým syndromem na téma Modrá beruška:

Příběh o Modroušce

Napsal Vítek Souchop, 8 let, Aspergerův syndrom. Vítek chce být jednou režisér.

Existuje v lese místo nazvané Arátia. Žijí tam podivuhodné bytosti: trpaslík, jednorožec, drak, chlupatá žába a modrá beruška. Říkají ji Modrouška. Jednoho dne zašla za svým kamarádem trpaslíkem Bořivojem, který byl zrovna nemocný. Měl velikou rýmu a jeho celý nos byl červený. Bořivoj jí říká: “Prosím, Modoruško, sežeň mi zázračný lék na rýmu. Bořivoji, ráda se o tebe postarám.“ A tak se Modrouška vydá na cestu k jednorožci Augustýnovi. „Augustýne, máš lék na rýmu?“ Augustýn říká: “Lék na rýmu mi došel, ale bude ho mít drak Ohnizub.“ Modrouška jde za Ohnizubem. „Ohnizube, nemáš lék na rýmu? Bohužel, Modrouško, nemám, ale na sto procent ho bude mít chlupatá žába Dorotka.“ Modrouška jde do bažinového lesa, kde bydlí Dorotka. Modrouška má z toho špatný pocit, všechny stromy jsou porostlé hnědým mechem a obloha jakoby zhnědla. Vše je strašidelné. Najednou slyší „Kvák , kvák“ a zničehonic ji něco osloví. „Dorotko! Dorotko!“ A najednou vyskočí z bažin chlupatá žába Dorotka. Modoruška jí říká „Dorotko, nemáš zázračný lék na rýmu? A Dorotka praví: „Pojď se mnou do mého doupěte. Přišli do doupěte, kde Dorotka otevřela lékárníčku. V ní byli náplastě, role obvazu, prášky proti nevolnosti a také zázračný lék na rýmu. Modrouška dostala od Dorotky zázračný lék na rýmu. Ihned s ním pospíchala za trpaslíkem Bořivojem, který už na něj netrpělivě čekal. Zázračný lék si nakapal do nosu, nos mu postupně zrůžověl a pak zavolá: „Jsem vyléčený a rýma je pryč!“             (Vítek Souchop, 8 let, Aspergerův syndrom)

Jednorožec Augustýn      Trpaslík Bořivoj          Drak Ohnizub         Chlupatá žába DorotkaObrázky od Vítka:

Mravenečník

Koala s mládětem


Na závěr

Vzhledem k dnešním možnostem diagnostiky bohužel dětí s tímto onemocněním přibývá (v rámci Jihomoravského kraje je evidováno přes 1000 dětí s PAS). Každé takovéto dítě je však něčím zvláštní a něčím vyjímečné. Za naši redakci přejeme tomuto nově vzniklému portálu mnoho zdaru při podpoře těchto dětí a jejich rodičů.Zdroj: Modrá beruška

Zpracoval: ret


 

 

Podporujeme také

Dětský domov Korkyně

Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.

Tomáš Mošnička - šéfredaktor (ret)

Tomáš Mošnička - šéfredaktorvzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz

 

Vítek

Vítek - nadějný spisovatelmladý nadějný spisovatel
Aspergerův syndrom, IQ 133
Blog Vítka

Aktuální rozhovor:

Paralympionik a fotograf Jan Povýšil

Další osobností, kterou vám chceme představit je vozíčkář, dlouholetý reprezentant v plavání a jeden z našich medailově nejúspěšnějších paralympioniků Honza Povýšil...

více »
Podpůrné aktivity v Restartu

Služba Restart nabízí zdarma nejrůznější aktivity pro lidi se zdravotním znevýhodněním, vždy v úterý od 13:00 hodin na adrese Wurmova 7, v Olomouci. Více informací na tel. čísle: 736 447 248 nebo na mailu: restart@internetporadna.cz

Vstupte »

Nejaktivnější blogeři

Děkujeme generálnímu partnerovi skupině D.I.SEVEN za vřelou podporu!

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY
Facility management a podpůrné činnosti. Poskytujeme Náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN 
Bezpečnostní služby, PCO, zabezpečení akcí, úklidové ,recepční služby a náhradní plnění.

bezpecnostni-agentura

Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE
Bezpečnostní služby jako fyzická ostraha nebo vzdálený monitoring. Poskytujeme náhradní plnění.

Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...

Důležité odkazy:

Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt

Copyright 2018 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.